RN Löwen siguran kod Gummersbacha, Dominikovićev HSV poražen od Balingena

Danijela Lemaić • srijeda, 10.09.2014.

Ove srijede u Njemačkoj odigrane su dvije utakmice rukometne Bundeslige, točnije, susret devetog i 11. kola. U prvom susretu RN Löwen je stigao do pobjede nad Gummersbachom unatoč lošijem izdanju u prvom poluvremenu, dok je u drugom Balingen ponovno iznenadio i uzeo dva boda Hamburgu.

VfL Gummersbach - Rhein-Neckar Löwen 27:32 (16:15)

Gummersbach je u svojoj Schwalbe Areni ugostio njemačke Lavove koji su u peti susret Bundeslige ušli kao jedina momčad sa stopostotnim učinkom. Iako su se momci Emira Kurtagića dobro držali uz RN Löwen pa čak i poveli na poluvremenu, u drugom su dijelu gosti pokazali što sve znaju te upisali slavlje s pet pogodaka prednosti.

Florian von Gruchalla otvara dvoboj pogotkom za početno vodstvo Gummersbacha, a nakon greške gostiju u napadu Andreas Schröder biva siguran za 2:0. Prvi pogodak za RN Löwen postiže Alexander Petersson, ali ubrzo su to Lavovi izjednačili na 3:3. Pojačali su tada nanovo domaćini te serijom 2-0 postavili 6:4, a potom otišli i na +4 (10:6). Krenuo je tada RN Löwen u smanjivanje zaostatka te ga je do odlaska na odmor uspio smanjiti na minus jedan (15:16).

U drugo poluvrijeme RN Löwen ušao je mnogo motiviraniji te je ubrzo poravnao, ali i preko Andyja Schmida i Peterssona ostavio Gummersbach na minus dva (18:20). Prednost gostujuće ekipe iz minute u minutu dvoboja je rasla, prvenstveno zahvaljujući dobrim reakcijama Niklasa Landina te je tako rezultat u 49. minuti bio 27:22, a ta se rezultatska razlika zadržala sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je semafor pokazao 32:27.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Andy Schmid s 11 pogodaka, po njih pet imali su Bjarte Myrhol i Patrick Groetzki, dok je Niklas Landin na golu zaustavio 20 lopti. U redovima Gummersbacha najbolji je bio Raul Santos sa šest zgoditaka, jedan manje dodao je Andreas Schröder, a na vratima je Carsten Lichtlein sakupio deset obrana.

HBW Balingen-Weilstetten - HSV Hamburg 22:21 (11:11)

Ekipa Balingena, koja je spletom okolnosti ostala u društvu najboljih, sezonu je otvorila bolje od očekivanog. Naime, momci Markusa Gaugischa uz remi i poraz imaju dvije pobjede od kojih valja istaknuti onu protiv Kiela. U sklopu 11. kola u goste im je stigao Hamburg koji se nakon izjednačene igre na kraju upisao na ljestvicu onih koje je Balingen iznenadio.

Izjednačeno su ekipe krenule u susret, a prvo vodstvo od +2 otišlo je u ruke Balingena koji u 12. minuti postavlja 5:3 da bi ubrzo pogotkom Olivera Nyokasa povećao to na +3 (7:4). Domaća momčad stečenu je prednost držala sve do 24. minute utakmice kada se Hamburg vratio u igru te golovima Alexandera Felda, Kevina Schmidta i Hansa Lindberga došao na samo pogodak zaostatka (9:10). Biva potom siguran s linije sedam metara Denni Djozic za 11:9, ali Hamburg nanovo radi seriju 2-0 i omogućava da se na predah otiđe pri izjednačenom rezultatu (11:11).

Balingen je još jednom dobro ušao u susret te je već na početku drugog dijela susreta otišao na +3 (16:13) zahvaljujući par dobrih obrana Mateja Ašanina. Krenuo je Hamburg tada u lov na svog domaćina, a u svom naumu uspio je tek u 47. minuti kada Kentin Mahe pogađa za 18:18. Započela ja tada igra pogodak za pogodak koju prekida domaćin pogodcima Martina Strobela i Fabiana Böhma za 22:20. Dvije minute prije kraja Adrian Pfahl zabija za 21:22, a iako Balingen ne uspijeva iskoristiti svoj posljednji napad u zadnjim sekundama utakmice uspio je, pak, zaustaviti Hamburg te upisati slavlje rezultatom 22:21.

Balingen su do pobjede vodili Martin Strobel sa šest pogodaka i Matej Ašanin s devet obrana. U redovima Hamburga istaknuo se Hans Lindberg sa šest golova, dok je vratarski tandem Bitter-Herrmann zaustavio osam lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• markoli10.09.2014. u 23:02