Balićev Wetzlar remizirao s berlinskim Lisicama, Flensburg deklasirao Bergischer

Danijela Lemaić • nedjelja, 19.10.2014.

Deveto kolo rukometne Bundeslige kompletirano je ovog vikenda, a do uvjerljivih slavlja stigli su rukometaši Flensburga, Mindena i Magdeburga, dok su Wetzlar i berlinske Lisice podijelili bodove, jednako kao i igrači Hannovera i Göppingena.

HSG Wetzlar - Füchse Berlin 24:24 (8:15)

Berlinske Lisice nikako ne mogu posložiti napad te i dalje teško pronalaze put do slavlja. Tako su u devetom kolu gostovale kod Wetzlara te su nakon uvjerljivog prvog dijela, u drugom poluvremenu rasipale stečenu prednost i po isteku 60. minute podijelili bodove s domaćinom.

Od prvog sučeva zvižduka Berlin je nametnuo svoj tempo igre te je preko Fredrika Petersena, Konstantin Igropula i Jonasa Thümmlera ostavio Wetzlar na minus pet (1:6). Domaćin je bio bez pogotka punih pet minuta, a tada put do mreže pronalazi Kent Robin Tönnesen za 2:6. Wetzlar nikako nije mogao sustići Berlin koji je tako na odmor otišao s velikih +7 (15:8).

U drugom poluvremenu bude se domaći redovi te zahvaljujući par dobrih reakcija Andreasa Wolffa na golu smanjuju zaostatak da bi serijom 6-0 u 45. minuti susreta stigli na samo pogodak zaostatka (16:17). Pojačao je tada nanovo Berlin i odvojio se na 20:17, no Wetzlar se nije predao i nakon samo pet minuta pogotkom Steffena Fätha izjednačio na 20:20. Započela je tada igra gol za gol koja se zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 24:24.

Kod Wetzlara najbolji je bio Kent Robin Tönnesen sa sedam pogodaka, jedan manje dodao je Steffen Fäth, Ivano Balić nije se upisao u listu strijelaca, dok je vratar Andreas Wolff sakupio 12 obrana. Najbolji strijelac u redovima Berlina bio je Fredrik Raahauge Petersen sa šest zgoditaka, dok je njih pet zabio Konstantin Igropulo. Čuvar mreže Silvio Heinevetter zaustavio je 14 lopti.

SG Flensburg-Handewitt - Bergischer 40:27 (22:11)

Momčad Ljubomira Vranješa nakon uvjerljivog slavlja nad Bešiktašem u Ligi prvaka okrenula se domaćem prvenstvu u kojem je u sklopu devetog kola očitala rukometnu lekciju ekipi Bergischera.

Aktualni europski klupski prvak od prve je minute pokazao da je favorit susreta, trener Vranješ dao je priliku svim igračima te je iz minute u minutu domaćin povećavao svoje vodstvo, dok je Bergischer teško pronalazio rupe u domaćoj obrani. Tako je u 14. minuti Flensburg imao +5 (10:5) da bi ta prednost u 26. minuti iznosila +10 (21:11) kada siguran biva Anders Zachariassen. Tri su minute potom prošle bez gola, a da se na odmor otiđe pri 22:11 pobrinuo se Anders Eggert.

Ništa se nije promijenilo niti u nastavku susreta, naime, Flensburg je nastavio s dominacijom na terenu, a već pomalo iscrpljeni Bergischer nije mogao pratiti tempo protivnika. Nakon samo deset minuta igre u drugom dijelu domaćin je imao +15 (31:16), a do isteka 60. minute gosti su to tek smanjili na 27:40.

Flensburg je do pobjede vodio Holger Glandorf s devet pogodaka, dok je njih sedam upisao Lasse Svan Hansen. Čuvar mreže Mattias Andersson zaustavio je 16 lopti. Na suprotnoj strani istaknuo se Alexander Oelze sa šest golova, četiri je dodao Arnor Gunnarsson, a vratar Björgvin Pall Gustavsson sakupio je sedam obrana.

Magdeburg uvjerljiv, Göppingen i Hannover podijelili bodove, Minden slavio nad Erlangenom

Magdeburg je stigao do nova dva boda slavljem nad Lemgom, naime, prvo poluvrijeme prošlo je u vrlo izjednačenom tonu, a iako je Magdeburg imao i +2 (7:5) Lemgo nije dopustio da se protivnik previše odvoji stoga se na odmor otišlo pri minimalnom vodstvu Magdeburga (11:10). Nakon deset minuta igre u drugom dijelu prelomili su gostujući igrači rezultat u svoju korist i ostavili Lemgo na minus četiri (15:19) da bi do isteka vremena prednost povećali na sedam pogodaka (30:23). Kod Lemga najbolji su bili Patrick Zieker i Timm Schneider svaki s po pet golova, na vratima je Nils Dresrüsse zaustavio 13 lopti, dok je kod Magdeburga najefikasniji bio Andreas Rojewski sa sedam zgoditaka, a Jure Natek zabio je šest golova. Čuvar mreže Dario Quenstedt sakupio je devet obrana.

Rukometaši Frisch Auf! Göppingena po drugi put u ovoj sezoni podijelili su bodove, naime, u devetom kolu snage su odmjerili s Hannoverom koji se jako dobro nosio s gostujućom ekipom. Od prve minute bilo je poravnato, a do prvog odvajanja dolazi Hannover pri 7:5, a potom i pred kraj prvog poluvremena serijom pogodaka osigurava +3 (18:15) s kojima se i odlazi na odmor. U drugom poluvremenu pojačali su tempo igrači Göppingena, poravnali na 19:19 da bi u 50. minuti s nekoliko uzastopnih pogodaka otišli na +4 (26:22). Držali su tu prednost sve do 58. minute kada Hannover serijom 4-0 poravnava na 29:29 što je ujedno bio i konačan rezultat. Kod Hannovera najbolji je bio Lars Lehnhoff s deset pogodaka, dok su se u redovima Göppingena istaknuli Marcel Schiller, Žarko Šešum i Alix Kévynn Nyokas svaki s po pet pogodaka.

Novi prvoligaš Erlangen gostovao je kod Mindena te je u prvom poluvremenu zahvaljujući vrataru Gerrieu Eijlersu bio uz bok protivniku. Na semaforu se držao izjednačen rezultat, a da Minden na odmor otiđe s pogotkom prednosti potrudio se Sebastian Preiß koji pogađa za 15:14. U drugih 30 minuta Minden je prebacio u višu brzinu te se preko Arnea Niemeyera odvojio na +3 (21:18) i to je vodstvo držao sve do 55. minute kada Draško Mrvaljević ostavlja Erlangen na minus četiri (24:28). Ta se rezultatska razlika zadržala sve do isteka 60. minute kada je bilo 29:25. Kod Mindena istaknuo se Aljoscha Schmidt sa šest pogodaka, dok je na suprotnoj strani isto toliko zabio Sigurbergur Sveinsson.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• cameosis20.10.2014. u 20:41