Tri pogotka Vukovića i Huljine nedovoljni za slavlje nad Duvnjakovim Kielom, uvjerljiv RN Löwen

Danijela Lemaić • četvrtak, 16.10.2014.

Ove srijede otvoreno je deveto kolo rukometne Bundeslige, a prvi je do slavlja stigao Hamburg sigurnom pobjedom nad Friesenheimom. U nešto kasnijem terminu do nova dva boda stigli su Kiel, Melsungen i RN Löwen.

THW Kiel - TUS N-Lübbecke 24:21 (13:8)

Njemački prvak nastavio je s pobjedničkim nizom u domaćem prvenstvu, naime, u sklopu devetog kola u svojoj je dvorani ugostio Lübbecke nad kojim je stigao do osme ovosezonske pobjede. Momci Alfreda Gislasona sada se okreću novom dvoboju Lige prvaka u sklopu kojeg gostuju kod makedonskog Metalurga.

Od prve minute snažno je krenuo Kiel koji nakon osam minuta igre stvara prednost od četiri pogotka (5:1). Punih šest minuta trebalo je Lübbeckeu da stigne do drugog gola, naime, za 2:5 pogađa Tomislav Huljina. Pokušali su gostujući igrači dodatno ubrzati tempo i smanjiti zaostatak, ali Kiel je pokazao sve što zna i umije te se u 22. minuti preko Steffena Weinholda odvojio na +6 (12:6), a do odlaska na odmor Lübbecke je smanjio tek na 8:13.

Prvih deset minuta drugog poluvremena nastavila se dominacija Kiela na terenu, no tada gosti prebacuju u višu brzinu te s nekoliko serija pogodaka stižu na pogodak zaostatka (17:18). U posljednjih pet minuta susreta ušlo se s minimalnom prednošću Kiela koji se, pak, pred kraj susreta golovima Joana Canellasa odvojio na +3 (23:20) te susret mirno priveo kraju. Konačnih 24:21 sa zvukom sirene postavio je Niclas Ekberg.

Najbolji je kod Kiela bio Joan Canellas sa sedam golova, njih pet dodao je Steffen Weinhold, Domagoj Duvnjak nije se upisao na listu strijelaca, dok je vratar Andreas Palicka sakupio pet obrana. U redovima Lübbeckea istaknuo se Tim Remer sa šest golova, po njih tri imali su Drago Vuković i Tomislav Huljina, a vratar Malte Semisch sakupio je 13 obrana.

HBW Balingen-Weilstetten - Rhein-Neckar Löwen 27:32 (11:18)

Nakon poraza od Vardara u Ligi prvaka ekipa RN Löwena okrenula se domaćem prvenstvu kako bi uoči novog europskog susreta s Čehovskim Medvedima popravila greške iz Skoplja. U devetom kolu Bundeslige bez prevelikih problema njemački Lavovi stigli su do slavlja nad Balingenom.

Domaća momčad od prvog je sučeva zvižduka imala problema s gostujućom obranom stoga su se igrači RN Löwena već nakon deset minuta igre odvojili na +5 (9:4). Prednost Lavova je iz minute u minutu rasla te je tako Uwe Gensheimer u 19. minuti ostavio Balingen na minus osam (5:13). Do isteka 30. minute domaći rukometaši zaostatak su smanjili tek na 11:18.

Rezultatska razlika držala se veći dio drugog dijela utakmice te je gostujuća ekipa u rukama imala devetu ovosezonsku pobjedu. S obzirom na to da je u 45. minuti bilo +7 (26:19) gosti su usporili tempo igre što, pak, dobro iskorištavaju igrači Balingena te polako smanjuju zaostatak, naime, s nekoliko uzastopnih pogodaka pred kraj susreta postavili su rezultat 26:31, a za konačnih 27:32 biva siguran Felix König.

Uwe Gensheimer s osam golova predvodio je RN Löwen do slavlja, a Andy Schmid protivničku mrežu zatresao je sedam puta. Na vratima je Bastian Rutschmann sakupio šest obrana. U redovima Balingena najefikasniji je bio Oliver Nyokas s 11 pogodaka, a vratarski tandem Ašanin-Ristanović zaustavio je pet lopti.

HSV Hamburg - TSG Lu-Friesenheim 33:25 (15:14)

Nakon nešto lošijeg starta u sezonu momčad Davora Dominikovića napokon je posložila svoje redove te počela nizati slavlja u Bundesligi. Tako je ove srijede pobjedom nad Friesenheimom stigla do četvrtog uzastopnog slavlja.

Od prve minute dobro su krenule obje momčadi stoga se sve do devete minute susreta držao poravnat rezultat. Tada je s dva uzastopna pogotka Alexandera Felda Hamburg otišao na +2 (7:5) i svoju prednost držao sve do 17. minute dvoboja kada preko Stephana Justa Friesenheim izjednačava na 9:9. Igra gol za gol zadržala se sve do isteka 30. minute kada Kentin Mahe osigurava Hamburgu minimalnu prednost (15:14).

U drugo poluvrijeme odlično ulazi domaća ekipa koja zahvaljujući dobrim reakcijama vratara Maxa-Henrija Herrmanna, ali i greškama suparnika, stvara seriju 7-0 i na semaforu postavlja 22:15. Punih 11 minuta su mreže Hamburga mirovale, a tada post od pogodaka za Friesenheim prekida Just za 16:22. Nakon stvorene rezultatske razlike gosti se više nisu uspjeli vratiti u igru te su po posljednjem sučevu zvižduku upisali poraz 25:33.

U redovima Hamburga najbolji je bio Hans Lindberg sa sedam pogodaka, dok je na vratima Max-Henri Herrmann sakupio 12 obrana. Kod Friesenheima istaknuo se Stephen Just s osam zgoditaka, a čuvar mreže Kevin Klier zaustavio je sedam lopti.

MT Melsungen - SG BBM Bietigheim 33:25 (13:12)

Momčad Melsungena odradila je posljednji test pred uzvratnu utakmicu druge runde kvalifikacija Kupa EHF u sklopu koje gostuje kod francuskog Toulousea. Domaći momci su bez prevelikog problema stigli do slavlja nad novim prvoligašem te su tako stigli do četvrte ovosezonske pobjede.

Susret je krenuo u vrlo izjednačenom tonu te se poravnata igra zadržala sve do 16. minute susreta kada na prvih +3 (8:5) odlazi Melsungen. Sustigli su to rukometaši Bietigheima te izravnali na 8:8 nakon čega je uslijedila igra pogodak za pogodak. Da na odmor domaćin otiđe s prednošću pobrinuo se Felix Danner koji pogađa za 13:11, a u posljednjim sekundama prvog dijela Tim Dahlhaus smanjuje zaostatak Bietigheima na 12:13.

Zanimljivo je bilo i u nastavku dvoboja, naime, izjednačena igra držala se prvih sedam minuta nastavka nakon čega prebacuje u višu brzinu Melsungen te se odvaja na +3 (18:5), a potom i na +6 (21:15). Iako je Bietigheim u nekoliko navrata smanjio svoj zaostatak, svaki put su domaći momci nanovo pojačali tempo igre te su na kraju slavili rezultatom 33:25.

Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Johannes Sellin sa šest golova, dok je Marino Marić suparničku mrežu zatresao jednom. Domaći vratar Mikael Alf Appelgren sakupio je 17 obrana. Kod Bietigheima su se, pak, istaknuli Christian Schäfer i Andre Lohrbach svaki s po pet golova, a čuvar mreže Jan Kulhanek zaustavio je sedam lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• markoli16.10.2014. u 15:57
    Igralo se jučer kasno navečer i napravili su kvalitetan sažetak odigranih utakmica. To nećeš naći na niti jednom drugom portalu.. Cure koje pokrivaju rukomet rade super posao. A Sportnet svi volimo, jer pokriva i druge sportove osim nogometa.
    markoli
  • Obrisan korisnik16.10.2014. u 15:47
    "ove srijede" sramota za sportnet da s toliko zakasnjenja stavlja vijest na tako istaknuto mjesto na naslovnici. koga je zanimalo vec se informirao.