Vardar stigao do novog slavlja, Radnički i Vojvodina podijelili bodove

Danijela Lemaić • srijeda, 10.09.2014.

Rukometaši makedonskog Vardara u trećem susretu SEHA Gazprom South Stream lige gostovali su kod banjalučkog Borca nad kojim su bez prevelikih problema stigli do slavlja. Domaćin prošlosezonskog Final Foura je, pak, u Kragujevcu kod Radničkog ostavio bod.

Borac - Vardar 22:31 (9:15)

Momčad makedonskog Vardara u sklopu drugog kola SEHA GSS lige gostovala je kod Borca iz Banja Luke, a u svom trećem ovosezonskom nastupu stigla je do nove uvjerljive pobjede. Naime, domaćin nije mogao ništa protiv aktualnog regionalnog prvaka kojeg već za tri dana čeka težak susret kod mađarskog Veszprema.

Nakon pogotka Filipa Lazarova za 1:0 Borac serijom 3-0 postavlja 3:1, ali to je bilo prvo i zadnje vodstvo koje je imao u susretu. Naime, brzo Vardar izjednačava na 3:3 da bi samo tri minute kasnije pogodcima Alexa Dujšebajeva, Igora Karačića, Daniila Šiškareva i Lazarova otišao na +4 (9:5). Makedonci su tu prednost do odlaska na predah nadogradili na +6 (15:9).

Drugo poluvrijeme, točnije, prvih 15 minuta drugog dijela Borac se držao na minus šest (15:21) nakon čega pojačavaju tempo gosti te serijom 5-0 odlaze na +10 (26:16) te u posljednjih deset minuta ulaze sa sigurna nova tri boda. Do posljednje minute Borac je tek uspio smanjiti svoj zaostatak na minus osam (22:30), ali za konačnih 31:22 siguran biva Nemanja Pribak.

Dobrivoje Marković sa sedam zgoditaka predvodio je Vardar do pobjede, dok je njih četiri dodao Igor Karačić. Vratar Strahinja Milić sakupio je 15 obrana, a u sastavu zbog ozljede nije bilo Blaženka Lackovića. Kod Borca najbolji je bio Branislav Obradović s pet pogodaka, dok su čuvari mreže Abadžić-Haselić sakupili deset obrana.

Radnički - Vojvodina 24:24 (10:15)

Svoj prvi susret u novoj sezoni SEHA GSS lige napokon je odigrao novi član Lige, a u svojoj dvorani u sklopu prvog kola ugostio je Vojvodinu koja, pak, iza sebe ima poraz od Vardara, koji je službeno bio susret devetog kola. Vojvodina je u dvoboj krenula vrlo dobro te se već u ranim minutama utakmice odvojila od domaćina. Tako je u 12. minuti preko Uroša Elezovića, Zorana Nikolića i Bobana Živkovića otišla na prvih +3 (6:3). Iako je ekipa Radničkog pokušala sustići svoje suparnike te je u 18. minuti stigla na samo pogodak zaostatka (7:8), gosti nisu ništa prepustili slučaju, prebacili su u višu brzinu te na odmor otišli sa sigurnih +5 (15:10).

Nastavak je donio igru pogodak za pogodak sve od 43. minute dvoboja kada uzastopnim pogodcima Dejana Pralice, Nemanje Grbovića, Aleksandra Guglete i Đorđa Spasića Radnički poravnava rezultat na 20:20. Uslijedila je potom izjednačena igra koja se zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 24:24.

Kod domaćina je najbolji bio Nemanja Grbović sa šest pogodaka, dok su po njih pet imali Dejan Pralica i Aleksandar Bosić. Vratarski tandem Arsić-Petrović sakupio je šest obrana. U redovima Vojvodine najefikasniji je bio Mladen Ivanović s deset golova, a na vratima su Perović-Kukobat zaustavili šest lopti.