SEHA GSS liga, 1. kolo, 06.09.2014, 19:00 h
Nexe Našice 19:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Momčad Zagreba uvjerljivim slavljem nad Nexeom otvorila regionalnu sezonu

Zvonka Keliš • subota, 06.09.2014.

Zagrebački Lavovi svoj su regionalni ovosezonski put otvorili sigurnom i uvjerljivom pobjedom nad našičkim Nexeom. U Osijeku se se Našičani pred svojom publikom dobro držali uvodnih 30 minuta, no u nastavku se Zagreb pokazuje razigranijim i raspoloženijim te na koncu osigurava slavlje s velikih 16 pogodaka razlike.

Nexe - PPD Zagreb 19:35 (11:14)

1. kolo SEHA GSS liga
OSIJEK - Dvorana Gradski vrt, Gledatelja: 300
Suci: Arnautović/Jović (BiH)

Nexe: Lelić (7 obrana), Juzbašić; Gadža 1, Eter 1, Crnić 1, Mrđenović 1, Tomas, Kružić, Jurjević 3, Sokolić, Nuić 4, Božić Pavletić 1, Sakić 2, Vegar, Celebi 2, Herceg 3
Trener: Zdenko Kordi

PPD Zagreb: Stevanović (11 obrana), Ivić (3 obrane); Mihić 1, Brozović 2, Stepančić 6, Šprem 1, Čorić 6, Šebetić 1, Raković 5, Horvat 9, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 2, Vuglač, Lukačec, Pavlović
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Nexe: 1/3; PPD Zagreb: 1/2
Isključenja: Nexe: 6 min.; PPD Zagreb: 4 min.

Hrvatski rukometni prvak ove je subote konačno zakoračio u novu rukometnu sezonu, a otvorio ju je susretom SEHA GSS lige, točnije, njenim prvim kolom i hrvatskim derbijem s našičkim Nexeom u dvorani Gradski vrt u Osijeku. Dobro su se Našičani držali protiv rukometaša Zagreba tek u prvome dijelu, dok pred njegov sam kraj, kao i u nastavku susreta Zagrebaši sigurno koračaju k svoja prva tri regionalna boda ove sezone.

Trener Boris Dvoršek u prvi je napad momčadi PPD Zagreba poslao kapetana Zlatka Horvata, kao i Luku Stepančića, Josipa Valčića, Domagoja Pavlovića, Iliju Brozovića te Lovru Šprema, dok se u sastavu nisu našli Stipe Mandalinić, koji se i dalje oporavlja od teške ozljede koljena, kao i Leon Šušnja, Antonijo Kovačević te mladi Robert Tokić.

Zanimljivo je u Osijeku bile od prve minute susreta gdje je našički Nexe pružio dobar otpor svom suparniku. Iako se nakon deset uvodnih minuta igre gosti odvajaju na 5:2, kreću tada njihove pogreške koje Nexe koristi kako bi nanovo poravnao rezultat (7:7), a ubrzo potom i preokrenuo ga u svoju korist (8:7). Dobra se borba potom odvijala na terenu, a domaćin je minimalnu prednost čuvao do 23. minute kada se Zagrebaši dižu i bivaju sve koncentriraniji, a Horvat, Luka Raković, Teo Čorić i Šprem tada postavljaju vodstvo 14:11 s kojim se i odlazi na odmor.

Nastavak susreta donio je raspoloženi i uigrani Zagreb koji samo povećava svoju prednost te puni našičku mrežu. Nakon desetak minuta igre u nastavku gostujuća se momčad odvojila na +7 (20:13), a hrvatskom prvaku u drugom poluvremenu nije mogao pomoći Mario Vuglač koji se nakon ozljede zadobivene sredinom prvoga dijela više nije vratio u igru. Do samoga kraja gostujuća je prednost rasla te Zagrebaši svoje prve regionalne bodove osvajaju slavljem 35:19 .

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Zlatko Horvat s devet postignutih pogodaka, po šest su dodali Luka Stepančić i Teo Čorić, Ivan Stevanović i Filip Ivić sakupili su zajedno 14 obrana, dok je najbolji kod Nexea bio Tomislav Nuić s četiri gola, a Perica Lelić obranio je sedam lopti.

• Obrisan korisnik06.09.2014. u 21:22
    Svaki put ista priča protiv Zagreba, prvo poluvrijeme disciplinirano i čvrsto kako treba igrati protiv jačih ekipa, šansa za pobjeć na dva razlike i staviti Zagreb pod pritisak neiskorištena i kad su gosti otišli na +5 početkom drugog poluvremena pitanje pobjednika je bilo riješeno. Ružno na kraju... [više na forumu]