Vardar i Meškov Brest upisali prva slavlja u novoj sezoni SEHA GSS lige

Zvonka Keliš • nedjelja, 31.08.2014.

Rukometaši bjeloruskog Meškov Bresta otvorili su regionalnu rukometnu nedjelju domaćim susretom s banjalučkim Borcem s kojim su se dobrano namučili kako bi stigli do slavlja. Aktualni regionalni prvak Vardar sigurno je, pak, stigao do pobjede nad Vojvodinom koja je tako upisala svoj drugi ovosezonski poraz u SEHA GSS ligi.

Meškov Brest - Borac 31:27 (16:14)

Zanimljivo je bilo u konačno prvom susretu prvoga kola nove sezone SEHA GSS lige u sklopu kojeg je bjeloruski prvak Meškov Brest dočekao ekipu iz Banja Luke. Da su mislima prvenstveno u kvalifikacija za natjecanje po skupinama Lige prvaka rukometaši Meškova pokazali su upravo ove nedjelje gdje su na svom terenu imali pomalo otežan posao s ekipom Borca. Na koncu se Borac kući vraća bez osvojenih bodova koji ostaju u Brestu.

"Borac je odigrao dobru utakmicu, bio je težak suparnik. Mi smo bili na 50% od onoga što možemo, dok je Borac bio na svih 100%. Uspjeli smo osvojiti prva tri boda ove sezone ponajviše zahvaljujući dobrim obranama vratara Čarapenke u drugome poluvremenu, no obećavam da nećemo ovako igrati u Ligi prvaka. Igrat ćemo kao ekipa, a ne kao individualci", kazao je nakon susreta trener Meškov Bresta Željko Babić.

Iako gosti preko Branislav Obradovića bolje ulaze u susret te osiguravaju uvodnih 2:0 domaćin se vrlo brzo zagrijao te poravnao rezultat. Uspjeli su u istom ritmu u narednih nekoliko minuta nastaviti gosti iz Banja Luke, koji se tako odvajaju na vrlo dobrih 10:5, no do ulaska u završnicu prvog dijela momci Željka Babića ponovno se razbuđuju i uigravaju te nanovo izjednačuju rezultat. Do odlaska na odmor domaća momčad preokreće rezultat u svoju korist te osigurava vodstvo 16:14.

Dobro se gostujuća momčad borila i u nastavku susreta, no tada bolji biva i Meškov koji stečeno vodstvo više ne ispušta iz ruku. Raspoloženi kapetan Ljubo Vukić uz svoje suigrače Dzianisa Rutenku i Ivana Karačića odvodi svoju ekipu na sigurnih 25:21 koji se potom penju i na 27:22. Do samoga kraja Borac uspijeva smanjiti svoj zaostatak na konačnih minus četiri (27:31).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ljubo Vukić sa sedam postignutih pogodaka, Ivan Karačić dodao je jedan gol, David Špiler se nije upisao u listu strijelaca, Vitalij Čarapenka je sakupio 12 obrana, a Ivan Pešić se nije našao u sastavu, dok je najbolji kod Borca bio Srđan Trivundža također sa sedam golova, a vratari Stanko Abadžić i Mirza Haseljić obranili su zajedno šest lopti.

Vojvodina - Vardar 21:26 (12:10)

U uranjeni susret devetog kola ove su nedjelje ušle ekipe Vojvodine i Vardara, a nakon što je Vojvodina na otvaranju sezone poražena od mađarskog Veszprema, od nje je ovoga puta bolji bio i aktualni regionalni prvak. Nakon što susreta pogotkom otvara Blaženko Lacković Makedonci su raspoloženi i sigurni te se do 13. minute ogleda odvajaju na odličnih 6:1. Međutim, uslijedilo je tada buđenje Vojvodine i lagani pad Vardara za poravnanje rezultata na 6:6, ali i preokret na 12:10, rezultat s kojim se odlazi na predah.

Slika 1 od 1.

Borbeno je bilo i u nastavku dvoboja , no nakon 11 minuta igre u drugome poluvremenu gosti se nanovo odvajaju na sigurniju prednost (18:13). Prednost aktualnog prvaka potom je nastavila rasti pa se tako u završnicu susreta ulazi s gostujućih 24:17. Međutim, u posljednjim minutama ekipa Vardara lagano se opušta što Vojvodina koristi kako bi smanjila svoj zaostatak na konačnih pet pogodaka razlike (21:26).

Odličan je kod Vardara bio Matjaž Brumen sa šest pogodaka, po četiri su dodali Blaženko Lacković, Alex Dujšebajev i Timur Dibirov, Igor Karačić dodao je jedan gol, a vratari Arpad Šterbik i Petar Angelov zajedno su obranili deset lopti, dok se kod Vojvodine istaknuo Sergo Datukashvili s pet golova, a Bojan Perović i Jovan Kukobat sakupili su 14 obrana.