SEHA GSS liga, 1. kolo, 06.09.2014, 20:15 h
Metalurg Skoplje

Vardar u makedonskom derbiju sigurno slavio nad Metalurgom

Zvonka Keliš • nedjelja, 07.09.2014.

Momčad Vardara u sklopu prvog je kola SEHA GSS lige, a u svom drugom regionalnom nastupu, upisala sigurno slavlje nad svojim najljućim suparnikom, ekipom Metalurga. Već u prvome dijelu Vardar je stvorio potom nedostižnu prednost stoga su Červarovi momci na koncu ostali bez prvih regionalnih bodova.

Subota je u Skoplju u sklopu prvog kola SEHA GSS lige donijela makedonski rukometni derbi u kojem se momčad Vardara pokazala sigurnom na putu k svojoj drugoj pobjedi u novom izdanju regionalne lige, dok je Metalurg svoj regionalni put ove sezone otvorio sigurnim porazom.

Červar i Cindrić pohvalili Vardar

"Vardar je bio odličan u prvome dijelu. Mi nismo mogli pronaći našu igru i kada smo to učinili u drugom poluvremenu bilo je prekasno. Iskreno, ne bi bilo zasluženo da smo na kraju ipak uspjeli uzeti tri boda u ovoj utakmici", izjavio je trener Metalurga Lino Červar.

Metalurgov Luka Cindrić je, pak, dodao: "Vardar je uistinu bio bolji i zaslužio je pobijediti. Bila je ovo nova teška utakmica protiv naših suparnika. Imali smo loš start, Šterbik je imao nekoliko čudesnih obrana i Vardar je napravio veliku gol razliku. Mi smo bili mnogo bolji u drugom dijelu, no to nije bilo dovoljno."

Odlično je Vardar krenuo u susret te je nakon uvodnih 5:0 do 18. minute dvoboja osigurao o sjajnih 9:1. Momčad Metalurga trofejnog hrvatskog trenera Line Červara jednostavno nije imala odgovora na raspoloženi Vardarov napad. Do ulaska u završnicu prvog dijela makedonski prvaci postigli su tek tri pogotka, a sva tri bila su djelo hrvatskog rukometaša Luke Cindrića, da bi se njegovi suigrači do odlaska na odmor lagano probudili te se na predah odlazi s Vardarovih 13:6.

Uvodne minute nastavka ponudile su, međutim, mnogo bolji i razbuđeniji Metalurg koji je počeo sustizati svog suparnika te je do sredine drugoga poluvremena stigao na samo minus tri (13:16). Dobro su se borili Červarovi momci i u narednim trenucima, dok sada Vardar nije pronalazio rješenje za svog suparnika. U završnicu samog susreta ulazi se s toga s minimalnim zaostatkom Metalurga (17:18), no tada kreće i novo sigurno odvajanje momaka Raula Gonzalesa stoga Vardar upisuje slavlje 27:21 te nova tri regionalna boda.

Najefikasniji u redovima Vardara bio je Sergei Gorbok s devet postignutih pogodaka, Igor Karačić je dodao njih dva, Blaženko Lacković se nije našao u sastavu, a Arpad Šterbik sakupio deset obrana, dok je najbolji kod Metalurga bio Dejan Manaskov sa šest golova, Luka Cindrić zabio je njih pet, a Miroslav Kocić obranio je također deset lopti.

Trener Vardara Gonzales nakon susreta je kazao: "Igrali smo dobro u obrani u prvome dijelu što nam je donijelo lake pogotka. Na kraju je Metalurg počeo igrati nešto drugačije nego u prvom poluvremenu i to nam je donijelo probleme, no sretan sam da smo se vratili u igru."