SEHA GSS liga, 1. kolo, 02.09.2014, 18:00 h
Prešov 29:32 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

Veszprem preko Tatran Prešova stigao do druge pobjede u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • utorak, 02.09.2014.

Debitant SEHA Gazprom South Stream lige i mađarski prvak Veszprem nakon uvjerljivog slavlja nad Vojvodinom u svom drugom nastupu gostovao je kod slovačkog Tatran Prešova, koji je, pak, u svojoj prvoj utakmici u Regionalnoj ligi upisao poraz od makedonskog Metalurga. U zanimljivih 60 minuta slovačka momčad zahvaljujući odličnoj obrani držala se uz bok gostima, ali pred kraj su pojačali Mađari te tako stigli do svog drugog regionalnog slavlja.

Rukometaši Tatran Prešova u sklopu prvog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostili su jednu od najjačih ekipa u natjecanju i sudionika prošlosezonskog Final Foura Lige prvaka. U posljednjem testu pred kvalifikacijski turnir najelitnijeg europskog klupskog natjecanja Slovaci nisu uspjeli svladati Veszprem, ali pokazali su da se mogu nositi s najboljima te nagovijestili veliku borbu s Meškov Brestom, Vojvodinom i Targos Bevom za poziciju u Europi, točnije, u skupini A Lige prvaka gdje se nalazi i hrvatski predstavnik Zagreb.

Utakmicu u Prešovu odlično otvaraju vratari obje ekipe koji mreže čuvaju mirnima sve do pete minute susreta kada Tomaš Čip biva siguran za početno vodstvo domaćina, a potom Dainis Kristopans to povećava na 2:0. Prvi gol za Mađare postiže Christian Ugalde Garcia u šestoj minuti te je Tatran Prešov imao pogodak prednosti u susretu sve do 14. minute dvoboja kada Andrej Petro odvodi svoju ekipu na +2 (7:5).

U posljednjih 15 minuta prvog dijela dvoboja, zahvaljujući dobrim reakcijama Jakuba Krupe na golu, momci Petera Davida ostavili su Veszprem na minus tri (9:12). Rezultatska prednost domaćina održala se sve do 27. minute kada Christian Zeitz smanjuje zaostatak Mađara na dva gola (12:14), ali Petro i Vasja Furlan omogućavaju Tatran Prešovu da na odmor otiđe s +4 (16:12).

Drugo poluvrijeme s dva uzastopna pogotka otvara Veszprem za 14:16, no Oliver Rabek i Furlan vraćaju rezultat na 17:14. Zadržala se takva igra sve do 44. minute susreta kada Roland Mikler dobro zatvara svoja vrata te pomaže napadu svoje momčadi da serijom 3-0 poravna na 21:21, ali i zgodicima Laszla Nagyja i Ugaldea stigne do prvog vodstva (23:21) u 47. minuti dvoboja.

Krenula je tada domaća ekipa u lov na svog suparnika kako bi pokušala nanovo izjednačiti ili, pak, prijeći u vodstvo. Uz dva pogotka Radoslava Antla te jedan Petra pet minuta prije kraja sraza Slovaci su stigli na pogodak zaostatka (26:27), ali brzo Gašper Marguč vraća to na 28:26. Tada se raspao slovački napad, što su Mađari dobro iskoristili, te s dva gola Renata Sulića i serijom 2-0 minutu prije kraja susreta otišli na +4 (27:31). Konačnih 29:32 u posljednjoj sekundi utakmice postavlja Lukaš Urban.

Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Momir Ilić sa sedam pogodaka, dok je Renato Sulić suparničku mrežu zatresao šest puta. Čuvar mreže Roland Mikler slovački napad zaustavio je 15 puta. Radoslav Antl se s osam zgoditaka istaknuo kod Tatran Prešova, dva manje dodao je Tomaš Čip, dok je vratar Jakub Krupa sakupio deset obrana.