Juventus
Juventus 2:0 Udinese
Udinese

Ivana Spahija • subota, 13.09.2014.

U utakmici drugog kola Serie A, Juventus je na domaćem terenu rutinski svladao Udinese i uzeo nova tri boda. Domaćini su dominirali tijekom čitavih 90 minuta i zahvaljujući pogocima Teveza i Marchisija zasluženo slavili...

Juventus je prikazao lijepu predstavu pred domaćim navijačima i zasluženo uzeo nova tri boda u dvoboju s Udineseom. Stara dama je rezultatom 2:0 svladala goste iz Udina, u čijem je dresu hrvatski nogometaš Igor Bubnjić odigrao cijeli susret, a postigao je i pogodak koji je poništen zbog zaleđa.

Susret su bolje otvorili nogometaši Juventusa, koji su premoć na terenu okrunili ranim pogotkom već u osmoj minuti. Nakon asistencije Lichtsteinera, Tevez je pospremio loptu u mrežu Udinesea za vodstvo Stare dame od 1:0. Isti igrač je osam minuta kasnije mogao donijeti povećanje vodstva domaćinima, ali je taj njegov pokušaj završio pokraj gola.

Juventus je do drugog pogotka mogao doći u 29. minuti susreta, Llorente je dobro uposlio Pereyru, koji je potom gađao iznad grede. Sedam minuta kasnije svoj je udarac isprobao i Pogba, ali je na visini zadatka bio vratar gostiju Karnezis.

Drugo poluvrijeme također je pripalo domaćinima, koji su sa svih strana prijetili vratima Karnezisa. Juventus je blizu pogotka bio u 49. minuti, ali je vratar Udinesea uspio skinuti opasan udarac Pogbe. U 66. minuti susreta Bubnjić je pronašao put do mreže Juventusa, ali je u spornoj situaciji sudac poništio taj pogodak zbog zaleđa.

Upornost se Staroj dami ponovno isplatila u 75. minuti kada je Marchisio prekrasnim udarcem izvana matirao nemoćnog Karnezisa za vodstvo Juventusa od 2:0. Tim je rezultatom susret i okončan, a Juventus je s nova tri boda došao na vrh ljestvice.