Sampdoria 2:0 Torino
Torino

Gabbiadini i Okaka strijelci za prvu pobjedu Sampdorije

Davor Mikulić • nedjelja, 14.09.2014.

U drugom kolu talijanskog prvenstva Sampdoria je na domaćem terenu protiv Torina stigla do prve ovosezonske pobjede. Strijelci pogodaka vrijednih tri boda bili su Manolo Gabbiadini i Stefano Okaka...

Momčad Torina doputovala je na teško gostovanje kod Sampdorije s ciljem da ostane neporažena, no u ne baš pretjerano zanimljivom dvoboju domaćinu je po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio dovoljan za zasluženu prvu ovosezonsku pobjedu.

Prva prava opasnost za gostujućeg vratara Padellija dogodila se u 25. minuti kada je Giuseppe Vives iz velike udaljenosti okušao svoj udarac, ali lopta je prošla tek malo pored desne vratnice. Samo minutu poslije ponovno je bilo opasno za goste. Pucao je i Eder s ruba šensaesterca, no njegov pokušaj završio je visoko iznad okvira vrata.

Pokušaj Gabbiadinija iz 29. minute bio je tek jedan od nekoliko njegovih na utakmici, a ujedno je bio i uvod u pogodak koji je došao pet minuta poslije. Izveo je slobodni udarac s osamnaest metara i kroz živi zid sjajno pogodio donji desni Padellijev kut za minimalno vodstvo Sampdorije. To je bio i rezultat kojim se orišlo na odmor jer većih prijetnji za vratare zapravo više i nije bilo.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti u 57. minuti preko Quagriarelle čiji je udarac završio iznad domaćih vrata, a u 65. minuti uzvratio je Gabbiadini kada je još jednom izveo slobodni udarac, no povećanju vodstva ispriječila se greda.

U 78. minuti Padelli je obranio udarac Roberta Soriana, a minutu poslije bio je nemoćan kada je za 2:0 strijelac bio Stefano Okaka. Primio je Palombovu loptu, sjajno prošao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac i onda prizemni udarcem pogodio suprotni kut gostujućeg vratara.

Možda i najveću prigodu za goste nije iskoristio Amauri šest minuta prije kraja susreta. Prvi je stigao do odbijene lopte, ali njegov udarac završio je visoko iznad vrata Viviana.