Davor Mikulić • nedjelja, 14.09.2014.

Nakon tri pogotka Stjarnanu u Europskoj ligi, Mateo Kovačić zatresao je mrežu i u ligaškom nastupu na domaćem terenu protiv Sassuola. U 21. minuti zabio je za vodstvo 2:0, što mu je prvijenac u Serie A.

Bolje otvaranje utakmice Inter nije mogao niti poželjeti jer već u četvrtoj minuti zabio je Icardi, a njegovom pogotku prethodio je sjajni prodor Matea Kovačića koji mu je podvalio loptu.

Iduća veća opasnost pred gostujućim vratarom rezultirala je povećanjem vodstva, a strijelac je bio naš Mateo Kovačić. Osvaldo mu je spustio loptu nakon čega Kovačić prolazi svog čuvara i rutinski ju šalje pored nemoćnog Consilgija.

Pola sata igre proteklo je kada je Inter imao vodstvo od velikih 3:0 za koje je drugi put na utakmici precizan bio Mauro Icardi pogodivši donji desni kut gostujućeg vratara, a do odlaska na predah strijelac je bio i Osvaldo. Nakon neuspješnog pokušaja udarca Dodo mu je vratio loptu na peterac, a s obzirom na to da je Consigli već bio na podu nije imao težak zadatak.

Samo osam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za novi pogodak domaće momčadi. Mateo Kovačić još jednom je poslao izvanrednu loptu u šesnaesterac gdje ju je dočekao Icardi koji bez razmišljanja iz prvog dodira pogađa mrežu i tako dolazi do svog hat-tricka.

Na šesti pogodak Intera čekalo se do 72. minute, a drugi put na utakmici među strijelce se upisao Osvaldo. Guarin se našao sam pred Consiglijem i dodao u sredinu za Osvalda koji je pogodio praznu mrežu. Isti su igrači dvije minute poslije zamijenili uloge za konačnih i ogromnih 7:0, iako je Inter mogao postići i još koji pogodak.

Mateo Kovačić izašao je iz igre je u 65. minuti, dok je u redovima gostujuće momčadi Šime Vrsaljko odigrao samo 18 minuta. Zbog ozljede ga je zamijenio Gazzola.

Iako je u susretu Cagliarija i Atalante domaća momčad bila dominantna i puno konkretnija tijekom svih devedeset minuta, sva tri boda uzeli su gosti koji su poveli u ranoj fazi utakmice. U četvrtoj minut Drama je prošao po lijevoj strani i poslao loptu pred vrata Colombija, a na drugoj vratnici potpuno sam i neometan dočekao ju je Estigarribia koji je pogodio za gostujuće vodstvo. Do odlaska na odmor promjena nije bilo, iako je bilo prilika za postizanje pogotka. U 13. minuti Farias je zatresao gostujuću mrežu, no našao se u nedozvoljenoj poziciji.

Prvi je zaprijetio Farias i u nastavku kada je pucao snažno po sredini vrata pa nije bilo većih problema za Sportiella. Jedanaest minuta poslije dobru je priliku imao i Marco Sau čiji je udarac blokirao gostujući branič, a već u idućoj minuti stigla je kazna za propuštene prilike. S ruba šesnaesterca sjajno je za povećanje Atalantinog vodstva donji lijevi kut pogodio Boakye.

Domaćin je do pogotka stigao tek pet minuta prije kraja utakmice i to s bijele točke. Siguran realizator bio je Cossu. Imali su domaći igrači još jednu veliku priliku za izjednačenje, no udarac Dessene iz 88. minute obranio je Sportiello.

Sigurnu pobjedu za prvi trobod ove sezone ostavio je i Lazio koji je na domaćem terenu Cesenu ispratio s tri pogotka. U 15. minuti neprecizan je bio Antonio Candreva, no zato je četiri minute poslije to ispravio. Braafheid je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici sam je bio Candreva koji zakucava loptu u mrežu nemoćnog Lealija

Nicola Leali spriječio je novi pogodak u 52. minuti nakon pokušaja Senada Lulića, no četiri minute poslije ponovno je bio nemoćan. Strijelac prvog pogotka ubacio je loptu u šesnaesterac gdje ju je dočekao Marco Parolo i glavom povećao vodstvo domaćina.

Pobjednik je bio riješen, a susret je zaključio Stefano Mauri u 90. minuti koji je prizemnim udarcem postavio uvjerljivih 3:0.

Iznenađenje dana priredilo je Chievo koje je u Napulju upisalo minimalnu pobjedu protiv favoriziranog Napolija. Domaći su igrači imali veliki broj prilika koje nisu uspijevali iskoristiti, a u 27. minuti kazneni je udarac promašio Higuain.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali gosti su zabili nakon samo četiri minute igre u nastavku. Lopez se našao ispred Bardija i prebacio ga s deset metara za veliko slavlje gostujućih igrača. Minutu ranije Bardi je obranio odličan pokušaj Juana Zunige, a do kraja susreta najveće prilike za Napoli imali su Hamšik i Zapata u posljednjim trenucima susreta, no vratar Chieva bio je nesavladiv.

Za sada jedini susret bez pogodaka odigrali su Fiorentina i Genoa. I u ovom susretu domaćin je dominirao terenom, posebno u drugom dijelu, ali bez većeg uspjeha. Genoa je od 72. minute bila s deset igrača na terenu nakon što je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Roncaglia, no niti to nije bilo od pomoći.

Najveću priliku na susretu imao je Bernardeschi u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je iz blizine glavom pucao ravno u gostujućeg vratara Perina.

• Obrisan korisnik14.09.2014. u 22:23
    Bravo za Kovu, ali ovo slavlje ko da je zabio 100. gol u Serie A, a ne 1. Kao navijač Intera nadam se da neću morati sljedeći gol čekati 50-60 nastupa
  • Mihalj14.09.2014. u 20:10
    blue 72 bolje bi bilo da više nikad ne komentiraš.