Parma
Parma 4:5 Milan
Milan

Niko Rukavina • nedjelja, 14.09.2014.

U posljednjoj utakmici 2. kola Serije A, favorizirani Milan je u superefikasnoj utakmici, na kojoj je palo devet golova, svladao Parmu na stadionu Ennio Tardini i izbio na prvo mjesto ljestvice. Parma nakon uvodna dva kola još uvijek nema osvojeni bod.

U talijanskim medijima špekuliralo se kako će za Milan u večerašnjoj utakmici debitirati trojica igrača koje su rossoneri doveli posljednjeg dana prijelaznog roka. Na kraju, Bonaventura je zaigrao od prve minute i zabio vodeći pogodak, van Ginkel je cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve, a Fernando Torres nije bio u zapisniku. Za Parmu je prvi put u ovoj sezoni zaigrao Cassano koji je zabio jedan pogodak.

Gosti su poveli u 25. golom debitanta Bonaventure koji je za 7 milijuna eura stigao u Milan iz redova Atalante. Asistent je bio Honda. Vodstvo Milaneza trajalo je nepune dvije minute kada Cassano zabija glavom za izjednačenje. Glavom uzvraća i Milan. Ovaj puta Keisuke Honda, na asistenciju Abatea poentira na novo vodstvo rossonera.

Pred kraj prvog dijela, Jeremy Menez pobjegao je Parminoj obrani te ga u svojem kaznenom prostoru ruši Lucarelli. Parmin stoper je dobro prošao budući da je dobio samo žuti karton. Menez je iz kaznenog udarca bio neumoljiv i Milan je na odmor otišao s velikih i zasluženih 3:1.

Međutim, drugo poluvrijeme za domačine je počelo odlično. Prvo je u 51. Felipe pospremio loptu za smanjenje vodstva, da bi sedam minuta kasnije Bonera dobio drugi žuti karton i ostavio svoju ekipu s deset igrača u polju.

Ipak, s igračem manje Milan je došao do četvrtog pogotka. De Jong je ukrao loptu na svojoj polovici, sjurio se četrdesetak metara i poentirao za 4:2. Pet minuta kasnije, Lucarelli glavom smanjuje na 3:4 i novu nadu za domaćine.

No, četiri minute kasnije Felipe je drugi put požutio i omjer igrača na terenu se izjednačio. Menez je u 79. iskoristio neopreznost domaće obrane i zabio za novo vodstvo Milana od dva razlike.

Iako se mislilo da je utakmica drugim pogotkom Francuza riješena, za novu dozu neizvjesnosti pobrinuo se De Sciglio koji je zabio autogol u 89. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao i Milan je nakon dva kola prvi sa 6 bodova i gol razlikom 8:5.

Zanimljivo, u večerašnjoj utakmici Milan je zabio pet pogodaka iz šest udaraca u okvir, a Parma četiri gola iz četiri udaraca (jedan je bio autogol). Ljubitelji talijanskog nogometa večeras su mogli pogledati jednu odličnu i efikasnu utakmicu na Ennio Tardiniju.