Branimir Korać • utorak, 16.09.2014.

Prvo kolo u skupini D Lige prvaka ostat će u dobrom sjećanju dortmundskoj Borussiji. Borussia je na svom travnjaku potpuno nadigrala i zaslužila pobjedu protiv Arsenala, a u drugom susretu Galatasaray se izvukao u posljednjim trenucima i uhvatio bod protiv Anderlechta...

Borussia Dortmund - Arsenal 2:0

U dvoboju dvije momčadi koje su bile značajno oslabljene neigranjem povećeg broja igrača, dortmundska Borussia puno bolje je podnijela te izostanke. Bila je dominantna i bolja i zasluženo je slavila.

Arsenal je od početka susreta bio u podređenoj poziciji, vrlo teško se nosio s agresivnim domaćinom koji je tijekom cijelog prvog poluvremena imao inicijativu što mu se u završnici i isplatilo.

Sredinom prvog dijela bilo je puno "vatre" pred golom Arsenala. Pokušavali su Aubameyang, Mhitarjan i Immobile, međutim mreža Arsenala nije se tresla sve do same završnice prvog dijela.

U 45. minuti Immobile se prošetao kroz obranu Arsenala, Koscielny ga nije uspio zaustaviti i Talijan je iskosa uspio pogoditi gostujuću mrežu za potpuno zasluženo vodstvo Kloppove momčadi.

Odmah na početku drugog dijela Borussia dolazi i do drugog pogotka. Kevin Grosskreutz krasno je proigrao Aubameyanga, Szczesny je istrčao i pokušao doći do lopte prije Gabonca, međutim nije uspio i Aubameyang zabija za 2:0.

Deset minuta nakon što je povisio na 2:0, Aubameyang je mogao doći i do svog drugog gola, još jednom Koscielny nije imao brzine u nogama, napadač Dortmunda ga je prošao, ali loptu je zaustavila greda.

Wenger je pokušao nešto promijeniti da Arsenal izgleda opasnije, međutim izuzev Welbecka koji je nešto pokušavao prema naprijed, nije imao raspoloženog igrača koji bi se mogao nositi s agresivnijim i energičnijim domaćinom. Borussia je zasluženo slavila i zabrinula Wengera.

Galatasaray - Anderlecht 1:1

Cesare Prandelli uporno je upozoravao da Galatasaray mora ozbiljno shvatiti Belgijce jer će u protivnom biti problema. Turski mediji već su prežalili Anderlecht i praktički upisali bodove Galatasarayu, no na travnjaku se to pokazalo pogrešnim.

Anderlecht je od početka čvrsto stao na travnjaku, napao je domaće igrače i tjerao ih na pogreške. Čim bi Belgijci uzeli loptu, odmah bi krenuli u kontranapad što je Galatasarayu stvaralo dosta problema dok s druge strane domaćin je dosta teško ulazio u prilike.

Dok je domaćina u dva navrata spašavao Muslera, s druge strane Galatasaray je u prvom dijelu zaprijetio tek dva puta iz daljine i to je bilo sve što smo od njega vidjeli.

Do zasluženog vodstva Anderlecht je stigao u 52. minuti kada je Praet dobio loptu na suprotnoj strani kaznenog prostora, krenuo prema sredini i pronašao prostor za udarac s ruba 16 metara i pogodio kut Muslere.

Odmah nakon pogotka Najar i Mitrović prijete povećanjem vodstva, no ostalo je 1:0 i Anderlecht je propustio lijepu priliku za rješavanje pitanja pobjednika.

Do kraja susreta Galatasaray je imao inicijativu, ali to mu je malo vrijedilo kada se uporno odbijao od čvrstu obranu Anderlechta. Sve do 91. minute mučio se i nije mogao do pogotka, a onda je Chedjou dobrom loptom pronašao Buraka Yilmaza koji iz blizine pogađa barem za bod domaćina. Unatoč tom bodu, Prandelli neće moći biti zadovoljan jer je Galatasaray malo toga pokazao.

• Obrisan korisnik17.09.2014. u 16:09
    Alcantara najveći od svih poslijebitnih generala. Loša večer Arsenala i odlična utakmica Borussie. Arsenal je dobro i prošao, Koscienly je trebao napustiti teren već u prvih 15 minuta a Borussia do poluvremena imati već 3 gola.
  • Obrisan korisnik17.09.2014. u 13:28
    Dortmund bi opet mogo ima jako dobru sezonu u LP
  • Zdren17.09.2014. u 10:09
    Arsenal nikakav, dobro su još i prošli. Dortmund je vrhunski odigrao.
    Zdren
  • Obrisan korisnik17.09.2014. u 09:40
    Demontaža!!!
  • Obrisan korisnik17.09.2014. u 00:16
    Da, Dannyboy je promašio u 40. minuti jako dobru priliku, ma možemo mi filozofirati, ali u nogometu bet trke nema ničega, a danas je Dortmund trkački izgledao jako moćno, Kehl, Grosskreutz i Bender čvrsti u svakom duelu, a naprijed Immobile i Aubameyang pretrčavali jako sporu obranu Arsenala