Tri gola Balića u remiju Wetzlara i Melsungena, Vukovićevih pet nedovoljno za slavlje Lübbeckea

Danijela Lemaić • ponedjeljak, 29.09.2014.

Ovog vikenda u Njemačkoj odigrano je novih šest susreta, a do slavlja u šestom kolu rukometne Bundeslige stigli su rukometaši Hamburga, Balingena, Bergischera i Erlangena, kao i Hannover koji je iznenadio berlinske Lisice. Dvoboj Melsungena i Wetzlara završio je bez pobjednika stoga su ekipe podijelile bodove.

Füchse Berlin - TSV Hannover-Burgdorf 28:29 (13:16)

Hannover Burgdorf u gostima kod berlinskih Lisica stigao je do svoje druge ovosezonske pobjede. Naime, Füchse Berlin nije iskoristio prednost domaćeg terena te je u posljednjim minutama susreta ispustio bodove.

Utakmicu odlično otvaraju obje ekipe te se u izjednačenom tonu igralo sve do 16. minute susreta kada domaćin odlazi na +2 (10:8). No, nisu se rukometaši Hannovera lako predali te su u 25. minuti pogotkom Joakima Andrea Hykkeruda poravnali na 13:13 nakon čega su uslijedile tehničke greške Berlina što, pak, dobro iskorištava gostujuća momčad te serijom 3-0 postavlja 16:13 po odlasku na predah.

Drugo poluvrijeme otvoreno je s nova dva uzastopna pogotka Hannovera koji tako ostavlja domaćina na minus pet (13:18) te su gosti svoju prednost držali sve do 46. minute kada Berlin smanjuje na 20:22 pogotkom Petra Nenadića. Stvorena rezultatska razlika držala se sve do 58. minute kada Nenadić dovodi ekipu na pogodak zaostatka (28:29), a iako je Berlin imao mogućnost zabiti za izjednačenje i podjelu bodova, u tome nije uspio stoga je konačan rezultat bio 29:28.

U redovima ekipe Denisa Špoljarića najbolji je bio Petar Nenadić s 13 pogodaka, dok je vratar Silvio Heinevetter sakupio 12 obrana. Kod Hannovera najefikasniji je bio Kai Häfner s deset zgoditaka, jedan manje dodao je Lars Lehnhoff, a čuvar mreže Martin Ziemer zaustavio je 15 lopti.

TuS N-Lübbecke - HSV Hamburg 28:34 (16:19)

Momčad Lübbeckea u svojoj je dvorani ugostila rukometaše Hamburga. Od prve minute dobro su krenuli gostujući igrači te su veći dio susreta pobjedu imali u svojim rukama stoga su po posljednjem sučevu zvižduku upisali prvu pobjedu od početka sezone.

Poravnat rezultat na semaforu držao se prvih deset minuta dvoboja, ali tada su krenuli nešto bolje Hamburgovci te preko Kentina Mahea i Hansa Lindberga otišli na +2 (3:5), a uskoro i na +4 (5:9). Dobra obrana gostiju nije dopuštala Lübbeckeu da se približi protivniku, ali do isteka 30. minute domaćin je uspio stići na minus tri (16:19).

Drugo poluvrijeme obranom otvara Nikola Blažičko što, pak, Jens Schöngarth iskorištava za 17:19, a dobra igra u napadu dovodi domaću ekipu na samo pogodak zaostatka (21:22) da bi Drago Vuković to poravnao na 22:22. Nije se predao Hamburg te je nanovo pojačao tempo te nakon bloka Davora Dominikovića prešao u vodstvo 27:24. Posljednjih deset minuta dvoboja pripalo je gostima koji su iz minute u minutu povećavali svoju prednost te na kraju slavili s +6 (34:28).

Kod pobjedničke ekipe najbolji je bio Hans Lindberg sa sedam golova, jedan manje dodao je Kevin Schimdt, dok je vratarski tandem Bitter-Rundt sakupio osam obrana. Maximilian Schubert i Drago Vuković bili su najefikasniji kod Lübbeckea, svaki s po pet pogodaka, Tomislav Huljina zabio je dva gola, a na vratima je Nikola Blažičko zaustavio osam protivničkih napada.

MT Melsungen - HSG Wetzlar 28:28 (16:14)

Susret šestog kola rukometne Bundeslige donio je dvoboj ekipa Marina Marića i Ivana Balića. Momčadi su pokazale veliku želju za pobjedom te iako je u prvom dijelu domaćin imao vodstvo +3, Wetzlar se nije predao te je na kraju izjednačio stoga su po isteku 60. minute bodovi ostali podijeljeni.

Susret s dva uzastopna pogotka otvara Melsungen za 2:0, dok prvi pogodak za Wetzlar stiže u trećoj minuti dvoboja kada siguran biva Kent Robin Tönnesen. Ponovno je pojačao tada domaćin te zahvaljujući vrataru Mikaelu Alfu Appelgrenu otišao na 4:1. Wetzlaru je trebalo punih deset minuta da uigra svoje redove, a tada je pojačao tempo te stigao na pogodak zaostatka (10:11), a do odlaska u svlačionice Melsungen je svoje vodstvo vratio tek na +2 (16:14).

Uvodne minute nastavka obilježile su greške s obje strane stoga se na pogodak čekalo četiri minute kada za 15:16 pogađa Tönnesen da bi dvije minute kasnije s linije sedam metara bio siguran za 17:17. Uslijedila je tada igra pogodak za pogodak u kojoj se minimalna prednost izmjenjivala između obje ekipe, a posljednji napad Melsungena zaustavlja Andreas Wolff koji osigurava konačan rezultat 28:28.

U redovima Melsungena najbolji su bili Momir Rnić i Michael Allendorf svaki s po sedam pogodaka, vratar Mikael Alf Appelgren sakupio je 13 obrana, dok se Marino Marić nije upisao u listu strijelaca. Kod Wetzlara se istaknuo Kent Robin Tönnesen sa šest zgoditaka, Ivano Balić dodao je njih tri, dok je čuvar mreže Andreas Wolff zaustavio pet lopti.

Erlangen stigao do prve pobjede, slavili Balingen i Bergischer

Balingen je u šestom kolu stigao do nove pobjede, naime, u gostima je slavio nad novim prvoligašem Bietigheimom. Od prvog sučeva zvižduka Balingen je nametnuo svoj tempo igre te na odmor otišao s +3 (14:11), a dobra igra nastavila se i u drugom poluvremenu. Stečenu prednost zadržali su gosti sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 29:25. Christoph Theuerkauf i Olivier Nyokas svaki s po sedam golova bili su najbolji kod Balingena, dok je Matej Ašanin sakupio 12 obrana. Kod Bietigheima istaknuo se Andre Lohrbach sa šest pogodaka, a čuvar mreže Jan Kulhanek zaustavio je deset lopti.

Bergischer je u svojoj dvorani ugostio Minden Gorana Perkovca te je stigao do pobjede. Iako je prvih 15 minuta susreta pripalo gostima, pojačali su tada tempo domaćini te su uspjeli po odlasku u svlačionice osigurati minimalno vodstvo 15:14. U drugom poluvremenu igralo se izjednačeno sve od 50. minute kada Bergischer lomi rezultat u svoju korist te je po isteku 60. minute upisao slavlje 32:30. Arnor Gunnarsson s osam golova bio je najbolji kod Bergischera, dok je vratarski tandem Pall Gustavsson-Huhnstock zajedno zaustavio osam lopti. U redovima Mindena najbolji je bio Aljoscha Schmidt s osam zgoditaka, a na vratima je Gerrie Eijlers obranio šest lopti.

Momčad Erlangena je u svom šestom nastupu u Prvoj ligi stigla do prve pobjede u sezoni slavljem nad Gummersbachom. Susret su dobro otvorile obje ekipe te se igralo izjednačeno sve do 20. minute kada Gummersbach odlazi na +2 (10:8) te se ta prednost zadržala sve do isteka 30. minute kada je semafor pokazao 14:12. U drugom poluvremenu ubrzao je Erlangen te sustigao protivnika, a minimalno slavlje je osigurao u posljednjim minutama utakmice, naime, konačnih 25:24 sa sirenom postavlja Ole Rahmel. Oliver Hessy i Ole Rahmel svaki s po šest golova bili su najbolji kod Erlangena, vratar Nikolas Katsigiannis sakupio je 13 obrana, dok su u redovima Gummersbacha najbolji bili Florian von Gruchalla i Magnus Persson svaki s po pet pogodaka.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913

• cameosis29.09.2014. u 18:56