Liga prvaka, skupina E, 2. kolo, 30.09.2014, 20:45 h
Manchester City
Manchester City 1:1 Roma
Roma

Ante Zovko • utorak, 30.09.2014.

Kapetan Rome Francesco Totti postao je najstariji strijelac u povijesti Lige prvaka u remiju 1:1 Manchester Cityja i Rome u drugom kolu skupine E Lige prvaka.

Sergio Agüero donio je na početku utakmice prednost Cityju na Etihadu, no Totti je uzvratio sjajnim golom tri dana poslije svog 38. rođendana i prestigao Ryana Giggsa kao najstariji strijelac u povijesti ovog natjecanja.

Manchester City poslije dvije utakmice ima tek jedan bod, a Roma četiri uoči dva ogleda s Bayernom koji je ranije svladao CSKA Moskvu i zadržao maksimalan učinak.

Susret je počeo odlično za engleskog prvaka, koji je imao jedanaesterac u četvrtoj minuti, a trebao je i igrača više nakon što je Maicon povukao Agüera, koji je i realizirao jedanaesterac. Brazilac je u prvom Rominom napadu poslije toga pogodio prečku i Roma je skoro odmah došla do izjednačenja.

Talijani se definitivno nisu došli braniti i koristili su svaku priliku kako bi došli pred Cityjev gol. Isplatila se takva taktika u 22. minuti, kad je Totti sjajno potkopao loptu preko Harta za 1:1.

Momčadi su se izmjenjivale u napadima te su pružile navijačima predstavu ugodnu oku. Roma je bila nešto konkretnija, no nije to uspjela kapitalizirati prije brojnih zamjena koje su narušile prijašnji visoki ritam.

• Obrisan korisnik01.10.2014. u 17:35
    Hrvoje 1990 istina,ali igrali su u puno većim klubovima gdje je uvijek bio težak raspored i puno viši ciljevi nego što je to sad u Romi tako da sve što Totti napravi je super.Manji klub manji pritisak.
  • Obrisan korisnik01.10.2014. u 10:35
    Bitno da su na televiziji stručni komentatori izjavili da gledajući dosadašnji dio sezone?? city sigurno dobiva. Ako ne pratu neka barem pogledaju ljestvice
  • Obrisan korisnik01.10.2014. u 07:37