Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:2 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • subota, 04.10.2014.

Barcelona je stigla do očekivane pobjede na gostovanju kod Rayo Vallecana gdje je slavila s 2:0. Sve je bilo riješeno u svega dvije minute u prvom poluvremenu kada su Messi i Neymar pogađali mrežu Tona...

Nakon poraza kod PSG-a u Ligi prvaka, Barcelona je tražila pobjedu u gostima kod Rayo Vallecana za povratak na pobjednički put. Očekivano, momčad Luisa Enriquea dominirala je susretom i stigla do zaslužene pobjede 2:0 i to zahvaljujući vrlo lošem razdoblju u igri domaćina što je Barcelona znala kazniti.

Enrique je odlučio u ovom susretu ostaviti Ivana Rakitića na klupi, a umjesto njega krenuo je Xavi, no u početnom dijelu susreta Rayo je bio taj koji je više prijetio. Domaćin je bio blizu pogotku već u desetoj minuti kada je Alberto Bueno dobro pucao van 16 metara, no Claudio Bravo obranio je njegov pokušaj.

Ubrzo je Barcelona preuzela igru u svoje ruke, a nakon pola sata igre krenulo je vrlo loših 15 minuta domaće obrane što je i kažnjeno. Prvo je Messi postigao pogodak koji je poništen zbog zaleđa das bi tri minute kasnije, u 35. minuti, pobjegao domaćoj obrani i poslao loptu u mrežu.

Već u sljedećoj minuti Barcelona ima 2:0, ovaj put je pobjegao Neymar koji lakoćom zabija. Mogla je Barcelona doći i do trećeg pogotka nakon još jednog visokog izlaska obrane domaćina, Munir je išao sam prema golu, ali nije iskoristio stopostotnu šansu.

U drugom poluvremenu Rayo Vallecano zaigrao je bolje, sve češće je prijetio prema Bravu, međutim vratar gostiju bio je vrlo dobar i nije dopustio pogodak. Dobar je bio i na drugoj strani Tono koji je također čuvao mrežu.

Ivan Rakitić u igru je ušao u 69. minuti umjesto Andresa Inieste, a domaćin je susret završio s dvojicom igrača manje nakon što su zbog dva žuta kartona isključeni Morcillo u 60. i Aquino u 91. minuti.