Real Madrid
Real Madrid 5:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Branimir Korać • nedjelja, 05.10.2014.

Cristiano Ronaldo nastavio je s fantastičnom golgeterskom formom i u sedmom kolu Primere postigavši hat-trick u pobjedi protiv Athletic Bilbaa 5:0. Ronaldo je tako zasjeo na vrh povijesne ljestvice Primere s 22. ligaškim hat-trickom...

Madridski Real nastavlja s dobrim igrama u domaćem prvenstvu. Protiv Athletic Bilbaa upisao je još jednu visoku pobjedu, slavio je s čak 5:0, a još jednu veliku večer imao je Cristiano Ronaldo.

Sjajni Portugalac postigao je svoj 22. ligaški hat-trick, upisao se u povijest, a nevjerojatno zvuči da je ove sezone odigrao šest prvenstvenih utakmica i postigao čak 13 pogodaka.

Mrežu Baska načeo je već u drugoj minuti kada je nakon ubačaja Garetha Balea glavom pogodio za 1:0.

Iako je Bilbao primio rani pogodak, nije se samo tako predao i imao je veliku priliku preko Ikera Muniaina doći do poravnanja, ali Iker Casillas fantastično je obranio njegov pokušaj. Naravno, nakon toga uslijedila je kazna i u samoj završnici prvog dijela nakon kornera kojeg je izveo Luka Modrić, Karim Benzema povisio je na 2:0.

I u drugom dijelu Real Madrid nastavio je napadati i tražiti pogotke pa je tako odmah na otvaranju veliku priliku imao Bale, a u 55. minuti ponovno je Velšanin bio u ulozi asistenta, a Ronaldo strijelac iz blizine.

Bale je jako želio pogodak i imao je priliku u 66. minuti upisati se među strijelce, no pogodak mu je poništen zbog zaleđa da bi nekoliko minuta kasnije Ronaldo prešao iz uloge strijelca u ulogu asistenta i to za drugi gol Benzemi.

Da to ipak bude njegova večer u potpunosti, Ronaldo se pobrinuo u 88. minuti svojim trećim golom za konačnih 5:0.

Izrazito efikasni Real Madrid tako je postigao čak 19 pogodaka u samo četiri zadnja kola. Luka Modrić odradio je standardno svih 90 minuta.

• Obrisan korisnik07.10.2014. u 16:04
    Osim golova i asistencija gleda se i igra,a ono što ove sezone Messi igra je bolesno.Povlači se na mjesto veznjaka razigrava i asistira krilima.Kad se pogleda koliko asistencija ima to je čudo,a još i zabija.Nijedan igrač tako nešto ne može odigrat.On igra i poziciju devetke i desetke,za dva igrača... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 17:17
    Ne znam, svake godine se po forumima vode debate oko te Zlatne lopte... Recimo, što ako CR zaista stvarno zabije rekordan broj golova u sezoni, obori sve moguće i nemoguće rekorde, a Real ne napravi ništa... Ono, ne osvoji ništa. A, recimo, Hazard zabije 18 golova i asistira 10 puta, a njegov... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 15:04
    malo sam pijan danas,nije ni 46 nego je Messi sezone 2011/12 zabio 50 komada u ligi...eto treci put iz prve sam pogodio,veze nemam :D :P
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 14:33
    pardon na maloj gresci oko brojeva..naveo sam 38 komada Messija ali bilo je to 46 pa se ispricavam..
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 12:02
    ha cuj,volim Messija i njegova igra ove godine podsjeca na one iz Pepovog vremena ali...dileme ti nemoze biti kad CR igra odlicno,ne samo sto trpa nego i namjesta i ruga se sa protivnicima,a osim toga nije tolko vazno sto ce se desiti do same dodjele i kakva ce forma njih 2 biti jer gleda se i... [više na forumu]