Eibar
Eibar 3:3 Levante
Levante

Davor Mikulić • subota, 04.10.2014.

Posljednjeplasirana momčad Španjolske Primere doputovala je u goste Eibaru i nakon prvih 45 minuta imala vodstvo 0:2 i tri boda u svom džepu, no od 70. minute domaćin je ponovno bio u susretu. Činilo se kako je drugu ovosezonsku pobjedu gostima osigurao Casadesus, ali u četvrtoj minuti nadoknade bod Eibaru donosi Piovaccari...

Samo dvije minute igre protekle su kada je gostujuća momčad došla do vodstva. Diop je s desne strane ubacio u sredinu, a loše izbijenu loptu domaćeg braniča prima Morales i odmjerenim udarcem s osamnaest pogađa donji lijevi kut nemoćnog vratara Irurete.

Eibar je mogao izjednačiti već u 17. minuti, no sjajnu priliku upropastio je Javi Lara, a na novu prijetnju domaćina čekalo se samo pet minuta. S gotovo četrdeset metara pucao je Saul Berjon, ali odlično brani Diego Marino i lopta završava u korneru. Isto je Marino učinio i u 25. minuti kada je glavom nakon slobodnog udarca pokušao Raul Albentosa.

Gostujući igrači ponovno su zaprijetili tek u 36. minuti kada je iz blizine okvir vratara prebacio Barral, ali novi njihov pogodak stigao je minutu prije kraja prvog dijela utakmice, iz vrlo slične situacije kao i kod prvog pogotka. Udarac su uspjeli blokirati domaći braniči, a lopta se odbija ravno u noge Camarasi koji s dvanaest metara bez problema pogađa za povećanje prednosti.

Odmah u prvoj minuti nastavka Eibar postiže pogodak i smanjuje rezultat, te se vraća u susret. Lopta je s desne strane došla na drugu vratnicu, a od tamo domaći igrač pogađa nesretnog Lopeza i lopta završava iza leđa Marina.

Dvije odlične prilike imali su poslije toga domaći igrači koje nisu uspjeli iskoristiti, ali dolaze do poravnanja rezultata u 70. minuti. Javi Lara je ubacio s lijeve strane, iz skraćenog udarca iz kuta, a Berjon usamljen na vrhu šesnaesterca dočekuje loptu i fenomenalnim volejem pogađa u same rašlje.

Devet minuta poslije ponovno su gosti došli u vodstvo kada je Casadesus s petnaestak metara jednako lijepo pogodio rašlje i činilo se kako će ipak uzeti sva tri boda, a onda u dubokoj sudačkoj nadoknadi, u posljednjoj minuti, Pivoaccari prihvaća loptu Albentose, okreće se i pogađa za konačnih 3:3 i podjelu bodova.