Sevilla
Sevilla 4:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Davor Mikulić • nedjelja, 05.10.2014.

U podnevnom terminu Sevilla je na svom stadionu dočekala posljednjeplasirani Deportivo koji je utakmicu završio s četiri pogotka u mreži svog vratara, a zaslužena pobjeda domaćina mogla je biti i uvjerljivija...

Nakon visokog poraza od Atletico Madrida i remija s Rijekom, Sevilla se uvjerljivom pobjedom vratila na pobjedničke staze. Na Pizjuanu je teško nastradao Deportivo koji je tijekom cijelog susreta bio u podređenom položaju.

Opasno je pred gostujućim vratarom bilo već u 19. minuti kada je udarac Banege otišao malo pored okvira vrata, no precizniji je bio Stephane Mbia koji je pet minuta kasnije pogodio za prednost Seville. Deulofeu je izveo udarac iz kuta, a Kamerunac ulijeće i s peterca loptu glavom šalje iza leđa vratara Luxa.

Deportivo je uzvratio nakon sedam minuta, iz jednog od samo dva pokušaja u prvom dijelu, preko Harisa Medunjanina koji je sjajno izveo slobodni udarac s dvadesetak metara i lijevom neobranjivo pogodio gornji desni Betov kut.

U 34. minuti Sevilla nije uspjela ponovno doći do vodstva kada je Benoit Tremoulinas uzdrmao gredu, ali uspjeli su zato pet minuta poslije. Bacca je prsima primio loptu i šetao se po petercu, prošao i gostujućeg vratara, te pogodio za 2:1 i minimalnu prednost s kojom se otišlo na odmor.

Do drugo pogotka na susretu u 57. minuti je došao Mbia koji se odlično izvukao na desetak metara od gostujućeg gola i dočekao povratnu loptu Vitola, a zatim ju bez problema i poslao u mrežu. Već šest minuta poslije postavljen je rezultat koji se kasnije pokazao i konačnim. Vitolo je na desnoj strani došao do lopte, izašao sam na Luxa koji je ostao bez ikakvih šansi i pogodio suprotni kut.

Pobjeda domaće momčadi mogla je biti i uvjerljivija, ali Bacca u 68. minuti nije iskoristio priliku s bijele točke nakon što je Lux napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Gostujući vratar se iskupio za svoju pogrešku i obranio njegov udarac, a nešto kasnije zaustavio je i dobar pokušaj Vitola.