Nexe Našice 26:27 Prešov
Prešov

Unatoč sjajnoj i borbenoj igri, Našičani ipak poraženi od Tatrana

Mario Katušić • subota, 04.10.2014.

U Osijeku su Nexe i Tatran odigrali jednu fenomenalnu rukometnu utakmicu, no Našičani je ipak nedostajalo malo koncentracije i iskustva da u finišu susreta oplode sjajan otpor, koji su kroz cijeli susret pružali Slovacima.

Nexe – Tatran 26:27 (12:14)

Nexe: Lelić, Gadža, Eter 6, Crnić, Mrđenović 1, Tomas, Kružić, Juzbašić 11 obrana, Jurjević 2, Sokolić, Nuić, Božić-Pavletić 4, Sakić 2, Vegar 6, Celebi 5, Herceg

Tatran: Krupa 14 obrana, Radek, Kopčo 1, Hrstka, Krok 2, Krištopans 8, Sadovi, Radčenko 2, Vernarski, L. Urban 2, Pekar, T. Urban 3, Antl 8, Kolpak, Petro 1

Isključenja: Nexe 12 minuta, Tatran 12 minuta

Nexe i Tatran ponovno su se susreli, više od godinu dana nakon što su Našičani iznenađujuće slavili protiv istog protivnika u Gradskom vrtu. A da ni ovog puta neće biti lako Slovacima pokazao je semafor već nakon pet minuta, kad je na njemu stajalo 3:0 za Nexe. Tatran nakon toga ipak dolazi sebi, i predvođeni Antlom i braćom Urban se vraćaju u igru do 12. minute, kad je na semaforu 5:6.

No, Nexe još jednom pokazuje karakter, kao i prošli tjedan protiv Radničkog. Vegar, Eter i Božič-Pavletić rade seriju 4:0 i domaćin je ponovno na tri pogotka prednosti, no nova serija Tatrana nakon toga, dovodi do rezultata 9:9 u 22. minuti susreta. Idućih pet minuta igra se gol za gol, no posljednje tri minute ipak pripadaju gostima, koji golovima Radčenka i Tomaša Urbana na odmor odlaze s prednosti 12:14

Nexe ponovno sjajno otvara drugi dio, predvođen posebno raspoloženim Canom Celebiem koji postiže tri gola u prvih pet minuta i utakmica je bila ponovno u egalu. Od 32. do 40. minute igralo se konstantno gol za gol, a 20 minuta prije kraja na semaforu je bila 19:19.

Nakon toga je došlo do nervoze u obje ekipe, a prvi su pogodak ipak uspjeli postići iskusniji Slovaci, no Nexe se opet vraća. Ipak, u u 52. minuti Tatran odlazi na dva pogotka prednosti, a kad je u 54. sjajni bek Krištopans pogodio za 21:24, činilo se da je gotovo.

Nexe se ipak nije predavao do samog kraja, u posljednjoj minuti su uspjeli doći na samo pogodak zaostatka, no u idućem napadu primaju pogodak i na kraju uspijevaju samo ublažiti poraz na jedan pogodak razlike.

Nexe je pokazao veliku borbenost i karakter, no u ključnim trenucima je ipak nedostajalo iskustva, kvalitete te koncentracije. Najbolji u domaćim redovima bili su Marin Vegar i Albin Eter sa po šest pogodaka, dok je kod Tatrana standardno najbolji bio 213 cm visoki Latvijac, Dainis Krištopans.