Saint-Raphaël 33:28 Toulouse
Toulouse

St. Raphael ispunio glavni uvjet za zaustavljanje Fenixa i uzeo oba boda

Mihaela Bradovski • subota, 04.10.2014.

Upotpunjeno je četvrto kolo francuskog rukometnog prvenstva i to susretom između St. Raphaela i Fenixa iz Toulousea. Dvoboj momčadi koje u ovoj sezoni imaju ambicije za gornji dio ljestvici pripao je domaćinu koji je slavio s 33:28...

Rukometaši St. Raphaela znali su koji je prvi zadatak za pobjedu protiv Fenixa - što više limitirati kapetana Jeromea Fernandeza. U tome su i uspjeli, potpuno su isključili Fernandeza iz igre u drugom dijelu i u tom razdoblju stigli su do preokreta i pobjede.

Fenix je igrao dobro sve do posljednjih desetak minuta kada je počeo padati, a domaćin je nošen svojim navijačima napravio veliku seriju i na kraju slavio uvjerljivo iako konačan rezultat nije pravi pokazatelj stanja na parketu.

50 minuta igrao se u najmanju ruku ravnopravan rukomet uz nekoliko faza utakmice u kojima su se gosti uspjeli malo odvojiti, ali ne i dovoljno da bi mogli posve preuzeti kontrolu nad susretom.

Imali su 9:6, u završnici prvog dijela u nekoliko navrata i plus dva, no svaki put St. Raphael je pronašao način za povratak. To je učinio i u finišu prvog dijela kada je golovima Aureliena Abilyja na poluvrijeme otišao s poravnatih 16:16.

U drugom poluvremenu igralo se gol na gol, bez da je itko otišao na dva gola prednosti, sve do 50. minute kada Miroslav Jurka i Raphael Caucheteux po prvi put donose +2 za domaćina i početak serije od ukupnih 8:2 za završetak priče i pobjedu 33:28.

Caucheteux je bio prvo ime susreta s 11 golova, dobar je bio i Abily s pet, a na vratima je Slaviša Đukanović skupio 13 obrana. Gostima nije pomoglo niti 15 obrana Wesleya Pardina kao niti sedam golova Nemanje Ilića i šest Valentina Portea.