Nantes 27:27 Montpellier
Montpellier

Nantes i Montpellier jedini neporaženi i nakon međusobnog dvoboja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 02.10.2014.

Pretposljednji susret četvrtog kola LNH bio je ujedno i derbi kola, a u njemu su se sastali Nantes i Montpellier. Nakon 60 minuta velike borbe, bodovi su podijeljeni u remiju 27:27...

Odličnu utakmicu, pravi derbi, odradili su Nantes i Montpellier. Bio je to dvoboj jedine dvije momčadi sa stopostotnim učinkom nakon tri kola, a nakon četvrtog ostat će jedine neporažene momčadi.

Susret je završio bez pobjednika 27:27, a za pobjedom mogu više žaliti gosti koji su propustili u završnici riješiti utakmicu. Zaustavio ih je sjajni Gorazd Škof čija je 18. obrana bila ključna, zaustavila je Juru Dolenca kod 27:26 za goste nakon čega Mathieu De La Breteche poravnava na 27:27 i donosi Nantesu bod.

Susret je počeo ravnopravnom igrom u kojoj je Nantes ipak prvi iskočio i stigao do prve osjetnije prednosti na susretu u 13. minuti kada je Mahmoud Gharbi povisio na 9:6 da bi na poluvrijeme Nantes otišao s vodstvom 15:11.

Domaćin je drugo poluvrijeme otvorio s dva gola Jordana Camarera i jednim Gharbija čime je otišao na 18:11 i činilo se da će Montpellier stići do prvog poraza.

Međutim uslijedilo je krizno razdoblje u napadu Nantesa, Montpellier se probudio i serijom 8:2 potpuno se vratio u utakmicu. Još u 49. minuti Nantes je imao 24:21 da bi Montpellier napravio seriju 4:0 uz tri gola Gajića i jedan Grebillea te okrenuo susret na svoju stranu. Ipak, u neizvjesnoj završnici domaćin je uspio iščupati bod.

Venio Losert na vratima Montpelliera proveo je cijelu utakmicu i obranio osam pokušaja domaćina dok se realizatorski istaknuo Gajić s deset golova. Kod Nantesa Škof je upisao 19 obrana, a šest golova postigao je Valero Rivera.

• markoli03.10.2014. u 09:11
    Bravo Mihaela, uživam u izvještajima s utakmica Bundeslige i LNH.. samo naprijed :)