Varaždin 1930 41:29 Umag
Umag

Stopostotni Varaždin nanio teški poraz gostujućem Umagu

Marija Pastuović • srijeda, 08.10.2014.

Momčad Varaždin u šestom kolu, s 12 zgoditaka razlike pobijedila je gostujući Umag, kojem je ovo drugi ovosezonski poraz. Domaćini su od samog početka nametnuli svoj ritam te do samog kraja kontrolirali utakmicu koja je išla u jednom smjeru. Nisu uspjeli, očigledno nemoćni, gosti iz Umaga zaprijetiti vodećem na tablici tijekom 60 minuta i Varaždin je nakon šest utakmica ostao stopostotan…

Varaždin je na domaćem terenu, u prvoj utakmici šestog kola Premijer lige upisao i svoju šestu pobjedu, porazivši teško goste iz Umaga. Domaćini su već u početnim minutama stekli značajnu prednost 6:1, a nakon 11 odigranih minuta poveli su 10:2. Umažanima ništa nije polazilo za rukom, dok su s druge strane Varaždinci realizirali gotovo sve pokušaje. Serijama od po nekoliko pogodaka u nizu, na poluvremenu su imali 14 zgoditaka prednosti.

U nastavku je nemoć Umaga i dalje bila očita, a domaća momčad nije posustajala. Gosti do kraja susreta nisu uspjeli zaprijetiti, a Varaždin je pogađao sa svih pozicija te su održavali razliku, za konačnih 12 zgoditaka više.

Za stopostotni učinak i nakon šest odigranih kola, ovaj put najviše su zaslužni Martin Marčec i Ante Tokić, svaki sa po osam postignutih pogdaka, dok je vratarski tandem Špikić-Meštrić skupio 11 obrana. U gostujućim redovima najefikasniji su sa po šest golova bili Teo Stapar i Petar Petričević, a njegovi suigrači Vuko Borilović, Tomislav Milinković i Elvedin Burnić zajedno su zaustavili 12 protivničkih napada.