Branimir Korać • petak, 10.10.2014.

U preostala dva susreta u "hrvatskoj skupini", iznenađenja nije bilo. Italija je svladala Azerbajdžan uz dosta muke, a s druge strane Norveška je bez većih problema bila bolja od Malte...

Italija - Azerbajdžan 2:1

Talijani su vjerojatno očekivali lakši posao protiv Azerbajdžana. Imali su kontrolu nad utakmicom, dominirali su, ali rezultatski nisu bili uvjerljivi. Na kraju su se morali zadovoljiti pobjedom 2:1.

Kamran Arhajev imao je u Palermu dosta posla, u prvom poluvremenu skidao je nekoliko izglednih prilika domaćinu, ali u 44. minuti kumovao je pogotku. Pirlo jer ubacio iz kornera, Arhajev je kasnio i Giorgio Chiellini poslao je loptu glavom u mrežu.

Azerbajdžan je u najgori trenutak primio pogodak, ali nije se odmah raspao. Domaćin je nastavio pritiskati i nizati prilike, Arhajev je nastavio skidati talijanske pokušaje, a onda je Chiellini poništio sam sebe. Nakon ubačaja iz kornera, pod pritiskom Alijeva ugurao je loptu u mrežu.

Dogodilo se to u 76. minuti i bilo je jasno da Talijani moraju još jače pritisnuti. U 82. minuti Chiellini po treći put šalje loptu u mrežu i to drugi put u azerbajdžansku. Ponovno je opasnost bila nakon kornera, gostujuća obrana kratko je izbila loptu do Giovinca koji je ponovno ubacuje na glavu Chiellinija koji donosi tešku pobjedu Talijanima.

U završnici susreta Giovinco je mogao postići i treći gol, ali loptu je zaustavila greda.

Malta - Norveška 0:3

Predvođeni igračima iz engleskog Championshipa, Norvežani su lako došli do sva tri boda na Malti. Slavili su s 3:0, riješivši pitanje pobjednika prilično brzo čime su uštedjeli dosta energije.

Mats Moller Daelhi (Cardiff) doveo je Norvešku u vodstvo u 23. minuti na dodavanje Joshue Kinga (Blackburn), a kasnije je King s još dva gola završio priču.

Prvo je u 26. minuti povisio na 2:0 da bi u 49. postavio konačnih 3:0.