Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.10.2014.

Gotovo sve utakmice šestog kola francuskog prvenstva odigrane su u srijedu, a debi je igran u Chamberyju gdje je istoimeni domaćin ugostio PSG. Uz vrlo dobar nastup Jerka Matulića, domaćin je slavio s 33:32, a utakmicu neće po dobrom pamtiti Marko Kopljar...

Nantes nastavio niz nepobjedivosti

Niti šesto kolo francuskog prvenstva nije donijelo Nantesovim protivnicima razlog za zadovoljstvo. Ovaj put poraz je upisao Aix kojeg je ove sezone preporođeni Nantes svladao s visokih 33:25.

Još jednom briljirao je Gorazd Škof koji je upisao čak 20 obrana i pokazuje se jednom od glavnih karika Nantesa ove sezone. Igrači Aixa nisu imali nikakvo rješenje za raspoloženog Slovenca i bili su daleko od pobjede.

Već u prvom poluvremenu postalo je sve jasno. Igrači Thierryja Antija sredinom prvog dijela počeli su stvarati prednost i uz seriju 7:1 otišli su do visokog vodstva i gosti su u nastavku mogli samo razmišljati o što časnijem porazu.

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla za Nantes koji nije dopustio protivnicima da se spuste ispod četiri gola minusa, a u završnih deset minuta dodatno su povisili vodstvo.

Uz raspoloženog Škofa istaknuli su se Nicolas Claire s devet golova te Wilson Davyes sa sedam golova. U redovima Serdarušićeve momčadi šest golova postigao je Pierricj Naudin, a pet Vincent Vially.

Chambery diže formu, svladan PSG

Nakon lošeg ulaska u sezonu i dva poraza u prva dva kola, Chambery igra sve bolje. U posljednja četiri kola osvojio je svih sedam bodova, a posljednje je upisao u susretu s favoriziranim PSG-om svladavši ga s 33:32.

Parižani su tako i drugi put ove sezone poraženi, a da su postigli više od 30 pogodaka. Thierry Omeyer imao je solidnu večer s 11 obrana, međutim na drugoj strani briljirao je Yann Genty sa sedam obrana više.

Nakon nešto boljeg ulaska u utakmicu, PSG je ušao u krizu sredinom prvog poluvremena i dozvolio je domaćinu veliku seriju 9:2 koja je odvela Chambery do visokih 11:6.

Gosti nikako nisu mogli pronaći pravu igru, Chambery je igrao kao u transu i u 40. minuti vodio je s velikom prednosti 26:17 i činilo se da će gosti doživjeti težak poraz.

Da stvar bude lošija po Parižane, u 38. minuti ostali su bez Marka Kopljara koji je zaradio izravni crveni karton nakon što je ugrizao Benjamina Gillea, a upravo hrvatski reprezentativac do tada je bio jedan od najboljih pojedinaca gostiju s četiri gola.

Ipak, kako se meč više bližio kraju, tako je PSG podizao igru i uspio je u 57. minuti doći na samo gol zaostatka. Međutim bliže od toga nije išlo i domaćin je odnio pobjedu.

Sedam golova u pobjedničkim redovima postigao je Edin Bašić, a Jerko Matulić dodao je pet iz sedam pokušaja. Damir Bičanić jednom je zabio i jednom promašio. Kod Parižana Fahrudin Melić bio je strijelac osam puta, a Igor Vori jednom iz tri pokušaja.

Prvak slavio protiv skromnog Istresa

Nimes je poražen na svom parketu protiv Selestata 32:26. Odlični gostujući vratar Robin Kappelin s 18 obrana bio je prvo ime susreta, a prvi strijelac kao i inače bio je Snorri Stein Gudjonsson. Na drugoj strani sedam golova postigao je Alberto Aguirrezabalaga dok je Guillaume Saurina bio najveći potrošač lopti, za četiri gola trebao je čak 15 pokušaja.

Prvak Dunkerque i bez neke posebne pomoći vratara nije imao problema s posljednjeplasiranim Istresom. Iako je Milan Kosanović na vratima gostiju imao 14 obrana, a domaći vratari zajedničkim snagama skupili deset, Istres je poražen s 30:25. Ovaj put istaknuo se Julian Emonet koji je odigrao svoju najbolju utakmicu sezone s osam pogodaka, a kod gostiju Theo Derot zabio ih je devet. Stefan Vujić nije uputio nijedan udarac prema golu.

Jednostavan posao imao je Fenix protiv Creteila svladavši ga s vrlo visokih 40:26. U domaćim redovima nezaustavljiv je bio kvartet Jerome Fernandez (sedam golova) - Nemanja Ilić (osam golova) - Miha Žvižej (sedam golova) - Wesley Pardin (17 obrana) dok je kod gostiju jedan od rijetkih raspoloženih bio Quentin Minel s devet pogodaka. Mate Šunjić obranio je devet lopti.

Tremblay je na svom parketu iznenadio Cesson i slavio s 22:19, a i ovdje je vrlo važnu ulogu igrao vratar. Aljoša Rezar skupio je 17 obrana i zaključao svoja vrata, a najviše puta prevario ga je Damir Batinović koji je postigao pet pogodaka.