Saint-Raphaël 27:34 Montpellier
Montpellier

Montpellier u drugom poluvremenu do slavlja na teškom gostovanju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.10.2014.

Nakon šest odigranih kola u francuskoj LNH, dvije momčadi odvojile su se na vrhu. Nantes i Montpellier pobjegli su konkurentima na tri bode i jedni i drugi imaju po 11 osvojenih bodova...

Posljednji susret šestog kola LNH odigrali su Saint Raphael i Montpellier. Nakon što je Nantes nastavio seriju nepobjedivosti, isto je učinio i Montpellier koji je u gostima stigao do visoke pobjede 34:27.

Momčad Patricea Canayera upisala je pobjedu zahvaljujući odličnom nastupu u drugom poluvremenu kada je okrenula susret na svoju stranu i nadoknadila zaostatak iz prvog dijela.

Domaćin ovaj put nije imao raspoloženog Slavišu Đukanovića, u ovom susretu obranio je tek šest lopti, a Morten Olsen dobro je iskontroliran od strane gostujuće obrane.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su i jedni i drugi imali uspona i padova. Prvi su do konkretnije prednosti stigli domaćini koji su poveli s 11:8 da bi Montpellier napravio preokret serijom 5:0, no u posljednje dvije i pol minute primio tri gola i dozvolio St. Raphaelu odlazak na odmor s vodstvom 17:15.

Kriza domaćina u prvih deset minuta drugog poluvremena usmjerila je utakmicu na stranu gostiju. Iz minusa 19:18, Montpellier je predvođen Draganom Gajićem i Mathieuom Grebilleom otišao do prednosti 23:20 i domaćin je počeo padati.

Razigrani gosti sve više su povećavali vodstvo i u konačnici stigli do visoke pobjede 34:27, možda i lakše nego što su očekivali.

Venio Losert upisao je sedam obrana, a najefikasniji bili su s po osam golova Slovenci Vid Kavtičnik i Dragan Gajić. Kod domaćina Olsen je na kraju ostao na pet pogodaka.