Liga prvaka - Skupina A, 4. kolo, 18.10.2014, 18:00 h
La Rioja 22:21 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši nakon velike borbe poraženi u gostima kod Naturhouse La Rioje

Zvonka Keliš • subota, 18.10.2014.

Momčad PPD Zagreba u svom četvrtom ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka poražena je u gostima kod Naturhouse La Rioje. Dobro je Zagreb otvorio susret, poveo je sa sigurnom prednošću, no sredinom nastavka domaćin se vraća u susret, preuzima vodstvo i nakon velike borbe na kraju osigurava minimalno slavlje.

Naturhouse La Rioja - PDD Zagreb 22:21 (9:12)

4. kolo Lige prvaka
LOGRONO - Palacio de los Deportes, Gledatelja: 2100
Suci: Stark/Stefan (Rumunjska)

Naturhouse La Rioja: Gomez (11 obrana), Aguinagalde; Sanchez Migallon 1, Goncalves Dos Santos, J. Garcia 3, Jimenez, Vigo 3, Garabaya, Stenmalm 2, Rocas 7, Cacheda, Rodriguez, Fernandez 2, J. F. Garcia 3, Romero, Eilert 1
Suci: Jesus Javier Gonzalez Fernandez

PPD Zagreb: Ivić (13 obrana), Stevanović; Mihić, Brozović 4, Stepančić 1, Šprem 3, Šebetić, Raković 2, Horvat, Šušnja, J. Valčić 4, T. Valčić, Obranović, Vuglač 1, Kovačević 1, Pavlović 5
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Naturhouse La Rioja: 5/6, PPD Zagreb: 1/2
Isključenja: Naturhouse La Rioja: 6 min.; PPD Zagreb: 14 min.

Hrvatski rukometni prvak u četvrtom je kolu Lige prvaka stigao u Logrono gdje je snage odmjerio sa španjolskim viceprvakom Naturhouse La Riojom. Nakon dva slavlja u najelitnijem europskom rukometnom natjecanju, Zagrebaši su u Španjolsku stigli na težak dvoboj, ali i po nove europske bodove, dok je La Rioja pred domaćim navijačima htjela osigurati povratak na pobjedničke staze.

Trener Veselin Vujović na teren je poslao sigurnog Filipa Ivića među vratnice, dok su se ispred njega u obrani našli Josip Valčić, Lovro Šprem, Sandro Obranović, Tonči Valčić, Luka Stepančić te kapetan Zlatko Horvat.

Odličan gosti otvaraju susret, naime, nakon vrlo dobrog proigravanja Ilije Brozovića za prvi pogodak Zagreba, među vratnicama se odmah ukazuje Ivić koji, pak, upisuje dvije uzastopne i sigurne obrane. Siguran je odmah potom i domaći vratar Jorge Gomez, no Šprem tada nanovo upošljava Brozovića, a siguran je i dokapetan Josip Valčić i Zagrebaši odlaze na sigurnih 3:0. Nije se dobro snašao domaćin te mu je trebalo praktički cijelo prvo poluvrijeme da se razbudi i uigra te uhvati priključak.

Zagrebaši su čuvali stečenu prednost te se u 17. minuti odvajaju i na 7:3, s dobrim reakcijama nastavlja i Ivić, a čvrsta zagrebačka obrana dobrano zaustavlja domaću momčad. Koristi to gostujuća momčad kako bi se devet minuta prije kraja prvog dijela odvojila i na +5 (10:5), no do odlaska na odmor razigravaju se domaća krila i najjači aduti Albert Rocas i Juanin Garcia te se na predah odlazi s gostujućih +3 (12:9).

Nastavak susreta Zagreb i dalje otvara bez kapetana Horvata koji se zbog ozljede prepona nije mogao vratiti na teren, a ponudio se tek za izvođenje sedmerca. Vujovićevi momci uz čvrstu obranu i nove dobre obrane Ivića nastavljaju održavati svoju prednost, no domaći rukometaši ne posustaju i trude se uhvatiti priključak te sredinom drugoga dijela stižu na samo pogodak zaostatka (15:16).

Igralo se potom kratko pogodak za pogodak, a pri ulasku u samu završnicu dvoboja Javi Garcia osigurava izjednačenje, a Miguel Sanchez Migallon odvodi svoju momčad po prvi puta u vodstvo (18:17). Zagreb tada pokušava s 5-1 obranom sa Špremom na prednjemu, trudi se preokrenuti rezultat u svoju korist, no La Rioja sigurno održava minimalnu prednost. U posljednjih pet minuta ulazi se s novim izjednačenjem koje lijepim lobom postavlja Brozović, La Rioja se potom odvaja na +2 (22:20), Šprem s linije sedam metara vraća Zagreb na pogodak zaostatka i Naturhouse La Rioje na kraju upisuje svoje drugo slavlje (22:21) u Ligi prvaka.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Albert Rocas sa sedam postignutih pogodaka, vratar Jorge Gomez sakupio je 11 obrana, dok je najbolji kod PPD Zagreba bio Domagoj Pavlović s pet golova, po četiri su dodali Ilija Brozović i Josip Valčić, a Filip Ivić je obranio 13 lopti.

• Obrisan korisnik18.10.2014. u 21:22
    Glupost ih kostala bodova, a one u teknickoj slubi i za zapisnickim stolom treba objesiti za prvi stup. Cijelo vrijeme se ne zna koji je rezultat, a 2 napada pred kraj Stepancic lezi 40 sekundi, a vrijeme se ne zaustavlja.