Liga prvakinja - Skupina B, 1. kolo, 19.10.2014, 14:30 h
Thüringer HC 33:20 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Podravka poražena od Thüringera na otvaranju Lige prvakinja

Danijela Lemaić • nedjelja, 19.10.2014.

Rukometašice Podravke ove su nedjelje zakoračile u novu europsku sezonu, a u sklopu prvog kola gostovale su kod njemačkog Thüringera. Koprivničke Kokice dobro su se držale u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu Njemice su se pokazale iskusnijima te su po isteku 60. minute upisale prvu europsku pobjedu.

Thüringer - Podravka Vegeta 33:20 (14:11)

1. kolo Lige prvakinja
NORDHAUSEN - Wiedigsburghalle
Suci: Brehmer/Skowronek (Poljska)

Thüringer: Eckerle, Krause (18 obrana); Nadgornaja 9, Fuhrmann, Schmelzer 3, Snelder 5, Engel 9, Blase, Mietzner, Jakubisova, Huber 6, Wohlbold 1
Trener: Herbert Müller

Podravka Vegeta: Jukić (1 obrana), Kapitanović (4 obrane), Milenković (3 obrane); Čović 1, Nikšić 1, Šenvald, Živković 1, Džono 1, Nemaškalo 6, Dragišić, Vidak, Oremović, Maljak, Tatari 6, Trifunović 2, Elez 2
Trener: Goran Mrđen

Sedmerci: Thüringer: 3/3; Podravka Vegeta: 2/7
Isključenja: Thüringer: 10 min.; Podravka Vegeta: 8 min.

Ovog vikenda započela je Liga prvakinja u kojoj Hrvatska ima dva predstavnika, a prve su na teren istrčale rukometašice Podravke koje su, pak, svoje mjesto u Europi osigurale putem kvalifikacija. Koprivničke rukometašice u sklopu prvog kola gostovale su u Nordhausenu gdje su snage odmjerile s domaćim Thüringerom. Nakon velike borbe u prvom dijelu, u drugom poluvremenu su Njemice pojačale tempo, prelomile rezultat u svoju korist te stigle do uvjerljivog slavlja.

Utakmica je krenula u vrlo izjednačenom tonu, a dobra obrana obje ekipe držala je mreže mirnima sve do treće minute dvoboja kada za 1:0 pogađa Miranda Tatari. S druge strane odmah joj odgovara Nadja Nadgornaja za poravnanje na 1:1. Krenule su tada tehničke greške Podravke koje su domaće igračice vrlo dobro iskoristile te su u osmoj minuti otišle na +3 (5:2). Podravka je bila bez gola pet minuta, a post od pogodaka prekida Kristina Elez za 3:5 da bi tri minute kasnije raspoložena Ekaterina Nemaškalo s dva uzastopna pogotka odvela Podravku u prvo vodstvo na susretu (7:6).

Deset minuta prije kraja prvog poluvremena prebacio je Thüringer u višu brzinu te je preko Katrin Engel, Meike Schmelzer i Nadgornaje stvorio seriju 3-0 za 11:8. Bio je to znak za trenera Gorana Mrđena da pozove minutu odmora, a nakon time-outa Podravka je ubrzala tempo i u 27. minuti stigla na samo pogodak zaostatka (11:12). No, dobra igra nije se zadržala i do isteka 30. minute, naime, raspala se Podravkina obrana te su domaće igračice na odmor otišle s +3 (14:11).

Drugo poluvrijeme pogotkom otvara Nemaškalo za 12:14, ali tada je stala Podravka, dok je Thüringer je serijom 3-0 ostavio Hrvatice na minus pet (12:17). Teško su Kokice nalazile put do mreže, a dva promašena sedmerca Podravke kaznile su domaće igračice koje preko Svenje Huber i Nadgornaje povećavaju prednost na +7 (20:13). Hrvatske igračice više se nisu vratile u igru, naime, nisu mogle pratiti tempo koji je postavio Thüringer koji, pak, predvođen s Nadgornajom i Engel, ali i vratarkom Janom Krause u 48. minuti odlazi na +10 (26:16). U posljednje dvije minute susreta dodatno se raspala Podravkina obrana te je s obzirom na to domaćin preko Danick Snelder otišao na +14 (33:19). Konačnih 20:33 postavlja Nemaškalo u zadnjim sekundama dvoboja.

Thüringer su do pobjede vodile Nadja Nadgornaja i Katrin Engel svaka s po devet pogodaka, dok je čuvarica mreže Jana Krause zaustavila 18 lopti. Kod Podravke su se istaknule Miranda Tatari i Ekaterina Nemaškalo svaka s po šest zgoditaka, a vratarke Jukić-Kapitanović-Milenković zajedno su sakupile osam obrana.

• nikoništ19.10.2014. u 22:00
    Kaj prestrogi? Jesi gledal protiv Osijeka? To je druga utakmica u nizu gdje su loše odigrale.
    nikoništ
  • Obrisan korisnik19.10.2014. u 20:39
    Polako, nemojmo bit prestrogi prema tim djevojkama, nastup u Ligi Prvakinja treba shvatiti kao nagradu budući da to od njih nitko nije zahtijevao i više to nije imperativ kao nekad. Ulaskom kroz kvalifikacije već su napravile puno, budući da nisu bile favoriti tih kvalifikacija. Osim toga nekoliko... [više na forumu]
  • sportoz19.10.2014. u 17:44
    Naravno, kad se već izgubilo, što bi to bilo nekim normlnim rezultatom??? Mora bit debakl. Scenarij skupine već je poznat. Vardar i Budućnost su nedodirljivi, dakle ispadanje zbog gol razlike...