Liga prvakinja - Skupina C, 1. kolo, 19.10.2014, 19:00 h
Győri Audi ETO KC
Győri Audi ETO KC 32:23 Lokomotiva

Lokomotiva također uvjerljivo poražena na otvaranju europske sezone

Zvonka Keliš • nedjelja, 19.10.2014.

Rukometašice Lokomotive pretrpjele su neugodan poraz na otvaranju europske sezone te svom prvom nastupu u Ligi prvakinja. Prvakinje Hrvatske uspjele su se sa svojim suparnicama iz Mađarske nositi tek u prvome dijelu nakon čega Györ ubrzava ritam i upisuje uvjerljivu pobjedu.

Györi Audi ETO KC - RK Lokomotiva Zagreb 32:23 (17:13)

Liga prvakinja, skupina C, 1. kolo
GYÖR - University hall Györ
Suci: Karim i Rauf Gasmi (Francuska)

Györi Audi ETO KC: Grubišić (14 obrana), Herr; Loke 6, Sen 3, Korsos, Görbicz 3, Kovacsics 7, Aguilar, Amorim 8, Planeta, Orban 2, Szepesi 1, V. Milanović - Litre, Boczko - Hornyak 2, Bognar-Bodi
Trener: Ambros Martin

RK Lokomotiva Zagreb: Jelčić (11 obrana), Razum; Smiljanić, Grubišić 2, Ježić 1, Lovrić, Hrbkova, Kožnjak 3, Rajović 3, Irman 2, Horvat 4, Benko 3, I. Milanović -Litre, Bašić 4, Havić, Milić 1
Trener: Irfan Smajlagić

Sedmerci: Györi: 4/6; Lokomotiva: 0/2
Isključenja: Györi: 8 min.; Lokomotiva: 12 min.

Aktualne hrvatske prvakinje ove su nedjelje po prvi puta u svojoj povijesti zakoračile u susret Lige prvakinja. No, već na samome startu ekipu Lokomotive ne očekuje lak posao budući da im samo europsko otvaranje donosi gostujući dvoboj s aktualnim dvostrukim klupskim prvakinjama Europe. Rukometaši Györa, pak, na samom otvaranju uz pune tribine žele siguran start i početak puta k obrani naslova na kojem će im naredna tri tjedna nedostajati ključna Susann Müller, koja je slomila prst.

Susret pred punom dvoranom lijepom pogotkom s crte otvara sigurna Heidi Loke, dok na suprotnoj strani odgovor nudi Sonja Bašić. Igralo se potom pogodak za pogodak, s laganom prednošću domaće ekipe da bi tada Sanja Rajović i Aneta Benko osigurale Lokomotivi minimalno vodstvo 4:3. U desetoj minuti Benko postavlja i gostujućih +2 (7:5), no do sredine prvog poluvremena mađarska se ekipa vraća i preokreće nanovo rezultat u svoju korist.

Nervozne su u obrani postale Lokosice koje potom nižu nekoliko isključenja, Györ se lagano odvaja, a nove pokušaje Lokomotive, posebice s linije sedam metara, sigurno zaustavlja sve raspoloženija Jelena Grubišić. U završnicu prvog dijela, predvođena lijepom podrškom s tribina, ekipa Györa ulazi sa sigurnih 12:10 koje povećava i na +4 (15:11) da bi na odmor otišla s vodstvom 17:13.

Iako nakon sedam minuta igre u nastavku Lokomotiva smanjuje svoj zaostatak na minus tri (16:19), domaće rukometašice su sigurne i ne ispuštaju stečeno vodstvo. Odlazi tako Györ na 21:16 i serijom pogodaka i na velikih 29:20. Post od gostujućih pogodaka potom prekida Bašić, no Lokomotiva se do samoga kraja ne uspijeva približiti svom suparniku te upisuje poraz 23:32.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Eduarda Amorim s osam postignutih pogodaka, Aniko Kovacsics dodala je njih sedam, Jelena Grubišić je sakupila 14 obrana, Vesna Milanović-Litre nije se upisala u listu strijelkinja, dok su najbolje kod Lokomotive bile Sonja Bašić i Lidija Horvat s po četiri gola, a Ivana Jelčić obranila je 11 lopti.