Liga prvaka, skupina E, 3. kolo, 21.10.2014, 20:45 h
Roma
Roma 1:7 Bayern
Bayern

Ante Zovko • utorak, 21.10.2014.

Susret Rome i Bayerna trebao je ponuditi neizvjesnost i borbu za prvu poziciju u skupini, ali njemački prvak odigrao je maestralno, pogotovo prvo poluvrijeme i pobijedio 7:1 podsjetivši na njemačku reprezentaciju protiv Brazila u polufinalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva.

Bayern je već poslije 45 minuta vodio 5:0 i zabio Romi više golova nego svi protivnici u talijanskom prvenstvu ove sezone. Razlika u kvaliteti je uvijek bila na njemačkoj strani, ali bila je ovo čudesna predstava Bavaraca koji jure prema osiguranju prve pozicije u skupini.

Poslije zatvorenog početka, Robben je otvorio golijadu sjajnim udarcem u osmoj minuti koji je ostavio bez šanse De Sanctisa. Roma se otvorila pruživši mnogo prostora kreativnim gostujućim igračima i u rekordnom roku to je skupo platila.

Götze u 23. plasira loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora na Müllerovu asistenciju, a Lewandowski dvije minute kasnije skače i pogađa na Bernatov centaršut.

Poslije pola sata, sve je bilo riješeno. Robben prihvaća dodavanje poljskog napadača i pogađa pored De Sanctisa za 4:0 nakon što je pretrčao Colea. Müller dodaje peti gol iz jedanaesterca u 36. nakon što je Manolas igrao rukom.

Cole i Totti su izašli na poluvremenu i nisu morali proći kroz dodatno ponižavanje na terenu. Činilo se poslije laganog pogotka Gervinha glavom u 65. da će Talijani malo ublažiti konačni rezultat, ali uslijedile su nove lopte u domaćoj mreži.

Robben se u 76. našao u ulozi asistenta, za Riberyja koji je prebacio vratara. Tek što je ušao u igru, Shaqiri koristi tromu reakciju Romine obrane, zaobilazi De Sanctisa i zabija za 7:1.