Radošević drugi strijelac Albe u uvjerljivom porazu od europskog prvaka

Ante Zovko • četvrtak, 30.10.2014.

Maccabi je gostujućom pobjedom u Cedevitinoj skupini protiv Albe doveo njemačkog doprvaka u tešku situaciju poslije tri kola. Real Madrid zadržao je stopostotni učinak rekordnom pobjedom, a Panathinaikos je tricaškom kanonadom slomio Fenerbahče.

Real Madrid - Nižnji Novgorod 112:83

Kraljevski klub očekivano je zadržao savršen učinak ove sezone i protiv ruske momčadi i došao do najučinkovitije pobjede u Euroligi od 2007. godine. Jaycee Carroll odigrao je simultanku u prvom poluvremenu postigavši 25 od svoja 32 poena. Pogodio je šest trica iz sedam pokušaja (na kraju 7/9).

Najviše zahvaljujući Rochestieju i donekle Thompkinsu, Novgorod je na poluvrijeme otišao s ne tako velikim zaostatkom (46:58). Rudy Fernandez, Nocioni i Campazzo tricama su u četiri minute treće četvrtine povisili na +21 i odlučili pobjednika. Na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je 19 razlike, a onda je uslijedio potpuni potop gostiju.

Fernandez je upisao 14 poena i šest asistencija, a Sergio Rodriguez po devet poena i asistencija. Kod Nižnjeg Novgoroda, prvi strijelac bio je Rochestie s 23 poena (osam skokova), a Thompkinsu je izmakao double- double (15 poena i devet skokova).

Panathinaikos - Fenerbahče 91:73

18 trica ubacili su igrači Panathinaikosa za pobjedu protiv Fenerbahčea kojom su se izjednačili u omjeru s turskom momčadi na 2-1. Slaughter ih je ubacio sedam, a Diamantidis je podijelio deset asistencija i postao prvi igrač u povijesti Eurolige s 1.000 asistencija.

Slaughter i Batista predvodili su Panathinaikos do uvjerljivog vodstva 31:19 već poslije prve četvrtine. Slaughterova šuterska serija nastavila se do odmora i Grci su prelomili rezultat s 41:21 na poluvremenu. PAO je sjajnim šuterskim izdanjem rutinski održavao razliku.

Slaughter je završio susret s 23 poena, Batista je dodao 14 uz pet skokova, a dvoznamenkast je bio i Fotsis s 13 ubačaja (šest skokova). Luka Žorić je kod Fenerbahčea upisao devet poena (4/6 iz igre), tri skoka i dvije asistencije u 15 i pol minuta. Bjelica je predvodio goste sa 16 poena, a Bogdanović je dodao deset, no prve je poene ubacio u trećoj četvrtini.

Alba - Maccabi Tel-Aviv 69:84

Leon Radošević postigao je 13 poena, a Marko Banić šest poena uz šest skokova za Albu koja je doživjela treći poraz, od Maccabija, u skupini u kojoj se natječe i Cedevita.

Kao i Panathinaikos, europski prvak nevjerojatno preciznim šutom srušio je domaće. Maccabi je poveo 10:4 na početku i uspostavio ritam. Do poluvremena Izraelci su pogodili sedam trica i prelomili rezultat (46:29).

Brian Randle s 25 poena bio je prvo ime Maccabija (šut 8/9), a Jeremy Pargo došao je do double-doublea s 15 poena i 10 asistencija. Radošević je bio drugi strijelac Albe, iza Reggieja Reddinga koji je postigao 15 poena.