Primera, 10. kolo, 03.11.2014, 20:45 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 2:3 Eibar
Eibar

Baptistao s dva gola vratio Rayo u život, Arruabarrena u završnici osigurao pobjedu Eibaru

Davor Mikulić • ponedjeljak, 03.11.2014.

Čak pet pogodaka donio je ogled Rayo Vallecana i Eibara. Gosti su imali dva pogotka prednosti, no Baptistao u periodu od samo dvije minute vraća stvari na početak, da bi u samoj završnici Arruabarrena osigurao svojoj momčadi sva tri boda i veliko slavlje...

Vrlo zanimljivu i uzbudljivu utakmicu mogli su vidjeti gledatelji na Estadio de Vallecasu gdje je Rayo dočekao Eibar, momčad koja u posljednjih pet susreta nije znala za pobjedu. Unatoč boljoj igri domaćina, na odmor su s minimalnom prednošću otišli gosti.

Raul Baena je prvi zaprijetio vrataru Eibara u desetoj minuti kada mu je nedostajalo preciznosti, a ništa uspješniji nije bio niti Martinez Nacho kada je nešto kasnije njegov pokušaj Irureta zaustavio bez problema. Nastavio je domaćin sa svojim napadima, ali po loptu je prvi u svoju mrežu morao vratar Rayo Vallecana.

Sudac je pokazao na bijelu točku nakon što je Nacho u 37. minuti vukao protivnika za dres, a siguran realizator najstrože kazne bio je Mikel Arruabarrena. Do odlaska na predah domaća je momčad zaprijetila i preko Baptistaoa, ali bez rezultatskih promjena.

Novi šok dočekao je sastav Rayo Vallecana odmah na otvaranju drugog dijela susreta. Od 49. minute rezultat je bio 0:2, a za to se pobrinuo Piovaccari kojeg je odlično uposlio Berjon, nakon čega izlazi sam na Tona i mirno pogađa mrežu.

Ubrzo nakon toga, u periodu od samo jedne minute, dvije odlične prilike imao je Javier Aquino koje je odlično zaustavio vratar Irureta. U 66. minuti je vrlo blizu svog drugog pogotka bio Piovaccari, ali lopta odlazi malo iznad grede, a nakon samo dvije minute rezultat je bio na samom početku.

Leo Baptistao je prvo smanjio rezultat udarcem glavom nakon ubačaja Lice s lijeve strane, da bi praktički u idućem napadu na petercu dočekao loptu Kakute i pogodio bliži kut za veliko slavlje na tribinama.

U tom se trenutku činilo da bi domaćin mogao doći i do trećeg pogotka i nove pobjede, ali novi šok stigao je četiri minute prije kraja utakmice. Odličan centaršut Abrahama s lijeve strane u svoj drugi pogodak na utakmici pretvorio je kapetan Arruabarrena, što se kasnije pokazalo i konačnim rezultatom.