Barcelona
Barcelona 0:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • subota, 01.11.2014.

Barcelona se ispromašivala za tri utakmice, tresla okvir gola, ali se i proslavio fantastični Sergio Alvarez s pregršt velikih obrana. Na drugoj strani Celta je preko Joaquina Larriveya iskoristila jednu veliku priliku i došla do sva tri boda...

Osam kola Barcelona je imala savršen omjer, bila je na vrhu ljestvice bez poraza i bez primljenog gola, a onda su stigla dva sušna kola. Prvo poraz u El Clasicu protiv Real Madrida, a sada i poraz protiv Celte. Zanimljivo, Luisu Enriqueu su prve prvenstvene poraze nanijeli njegovi bivši klubovi. U Real Madridu je bio kao igrač, a iz Celte je stigao uz Barcelonu kao trener.

Uz malo više koncentracije Barceloninih napadača, ali i uz malo slabiju večer fantastičnog Sergija Alvareza, domaćin je mogao slaviti vrlo uvjerljivo. Međutim jednako tako i Celta je mogla uvjerljivije slaviti, imala je i ona dosta prilika u drugom dijelu kada se Barcelona potpuno otvorila, no na kraju je ostalo 1:0.

Enrique je na travnjak od prve minute poslao Messija, Neymara i Suareza, svih 90 minuta odradio je i Ivan Rakitić, no do pogotka Barcelona nije došla.

U prvih 15 minuta Barcelona je tri puta opasno zaprijetila, a najbliže golu došla je kada je Neymar sjajno pucao van 16 metara, no loptu je zaustavila greda.

Od 31. do 34. minute Celta je proživljavala teške trenutke. Prvo je Alvarez nevjerojatno obranio odličan udarac Messija, zatim je Messijev novi pokušaj Jonny odbio u gredu da bi Messi još jednom probao i pucao preko gola.

Odmah na početku drugog poluvremena još jednom se trese okvir gola. Neymar je ponovno pucao mrvicu previsoko i uskoro je Barcelona kažnjena za promašaje. U 55. minuti najopasniji dvojac Celte odradio je sve. Nolito je krasno pronašao Larriveya, a ovaj lijepo pogodio za vodstvo gostiju.

Velike prilike pred golom Celte su dolazile u valovima. Messi, Suarez i Neymar nizali su promašaje, Alvarez je branio apsolutno sve, a kako se Barcelona poputno odvojila, gosti su bili vrlo opasni iz kontranapada. Prilike za povećanje vodstva nije iskoristio Charles, no u Vigu neće žaliti. Uspjeli su se obraniti i odnijeti sva tri boda s Camp Noua. Ono što je Alvarez radio na vratima gostiju, podsjetilo je na obrane Keylora Navasa na vratima Levantea prošle sezone.

• Obrisan korisnik02.11.2014. u 09:14
    Mali pad forme, malo nesrece i Enriqueovog isprobavanja. No sezona je duga na kraju se sve da preokrenuti.
  • Hrvoje199002.11.2014. u 02:25
    Ubili mi listić. Tako mi i triba kad igran 1.15 i na klub za čijeg najvećeg rivala navijan. Nije ovo za nikakvu posebnu dramu radit, al da su prosuli par bodova prednosti u 2-3 kola, jesu. Ustvari Barcelona i nije u krizi nekoj, oni igraju manje više isto i slično uvik, samo šta je danas, i lani to... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 01:41
    Ne znam čemu osude. Meni se činilo da je moglo biti 10:1 za Barcu. Messi u zadnje vrijeme fulavao ono što bi inače žmirečki zabio. Danas je golman Celte čuda obranio... Iako, ima nešto u ovome što je napisao Thiago o karmi i tako to...
  • Obrisan korisnik02.11.2014. u 00:20
    Ma nemoj? Znači po tvojoj logici, ako ne zabiješ Realu, Atleticu i eventualno Valenciji, to nije sramota. Sve ostalo je. Za tvoju informaciju, ta Celta je trenutno šesta s jednim porazom u 10 utakmica. Ponekad se dogodi da pogodite 4 prečke i stative, to se zove faktor sreće kojeg danas nije bilo... [više na forumu]