Anadolu Efes lako slavio u Rusiji, Dario Šarić iznenadio i Dušana Ivkovića

Branimir Korać • četvrtak, 06.11.2014.

Anadolu Efes gostovao je u Rusiji u prvom susretu četvrtog kola Eurolige odigranom u četvrtak i upisao je glatku pobjedu 76:66. Prvo ime susreta bio je Dario Šarić za čiji je nastup pohvale imao i trener Dušan Ivković...

Nakon što je propustio dva susreta (jedan u Euroligi i jedan u prvenstvu), Dario Šarić vratio se na pravi način. Na gostovanju u Novgorodu predvodio je tursku momčad i bio najzaslužniji za pobjedu.

"Dario Šarić je veliki talent i pozitivno sam iznenađen njegovim nastupom u ovom susretu. Odigrao je jako dobro", komentirao je nakon susreta Dušan Ivković.

Efes se počeo odvajati krajem prve i u drugoj četvrtini kada je predvođen hrvatskim reprezentativcem stvorio prednost, pobjegao na 33:17, a vrlo brzo probio je i granicu od 20 poena viška povevši 40:19.

Bez ikakvih problema gosti su održavali prednost i u drugom poluvremenu, sve do posljednje dionice kada je došlo do opuštanja i domaćin počeo smanjivati zaostatak.

U završnici susreta smanjio je na 70:63, u zadnjoj minuti bio je i na minus šest, ali ubačaj Perperogloua zaključio je priču.

Šarić je na parketu proveo 23 minute i ubacio 18 poena (7/10 za dva, 1/3 za tri) uz šest skokova te po dvije asistencije i ukradene lopte. Milko Bjelica dodao je 14 poena. Kod domaćina Taylor Rochestie upisao je 19 poena uz pet dodavanja, a Trey Thompkins 14 poena uz deset skokova.