SEHA GSS liga, 9. kolo, 15.11.2014, 18:00 h
Prešov 43:28 Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac

Momčad Tatran Prešova očitala rukometnu lekciju Radničkom

Danijela Lemaić • subota, 15.11.2014.

Slovački prvak ove je subote u sklopu devetog kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostio ekipu Radničkog iz Kragujevca. Prvi je to susret ove dvije momčadi, a do nova tri regionalna boda stigli su domaći momci koji su uvjerljivo svladali gostujuće rukometaše.

Ekipa Tatran Prešova, nakon sigurnog slavlja nad Vojvodinom u SEHA GSS ligi, nastavila je pobjednički niz te je u sklopu devetog kola stigla do šeste ovosezonske pobjede. Momci iz Kragujevca na trenutke su pokazivali dobru igru, ali iskustvo Slovaka pokazalo se već u krajem prvog poluvremena stoga su u drugom tek održavali stečenu prednost.

Prvi pogodak na susretu stigao je u drugoj minuti kada siguran biva Aleksandar Radovanović za 1:0 gostiju. Brzo je to Oliver Rabek poravnao na 1:1 te se izjednačeno igralo sve do šeste minute utakmice kada Tatran Prešov odlazi na prvih +2 (4:2). Radnički se nije predao te je preko Nemanje Grbovića stigao na pogodak zaostatka (2:4), ali Slovaci prebacuju u višu brzinu, pronalaze rupu u gostujućoj obrani te s dva uzastopna pogotka Michala Kopče i jednog Tomaša Urbana ostavljaju goste na minus četiri (4:8).

Razbranio se tada Dušan Petrović i omogućio Radničkom da nanovo smanji minus na samo dva gola (8:10). Dobra igra gostiju nije se dugo zadržala stoga su Slovaci zahvaljujući čvrstoj obrani s probuđenim Krupom stvorili nekoliko serija pogodaka. Tako je Antl u 26. minuti zabio za 17:10, a do odlaska na predah prednost domaćina povećala se na 22:13.

Uvodne minute nastavka donijele su nastavak dobre igre Tatran Prešova, a nakon novih vezanih obrana Krupe +11 (25:14) postavlja Andrej Petro. Radnički je i dalje imao problema sa slovačkom obranom i nikako nije pronalazio put do mreže stoga Slovaci stvaraju novu seriju pogodaka i preko Antla ostavljaju goste na -15 (14:29). Do kraja susreta na listu strijelaca upisali su se svi rukometaši Tatran Prešova koji su momčad odveli do velikog slavlja 43:28.

Kod Tatran Prešova najbolji je bio Radoslav Antl s devet pogodaka, jedan manje dodao je Tomaš Čip, dok je vratarski tandem Krupa-Verkič sakupio 15 obrana. U redovima Radničkog istaknuo se Nemanja Grbović sa sedam zgoditaka, a čuvar mreže Dušan Petrović zaustavio je 12 lopti.