SEHA GSS liga, 9. kolo, 01.03.2015.
Meškov Brest
Meškov Brest 25:23 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Červarov Metalurg dobro namučio Bjeloruse, Meškov pobjedu osigurava u zadnjim minutama

Danijela Lemaić • nedjelja, 01.03.2015.

Momčad bjeloruskog Meškov Bresta ove je nedjelje u zaostaloj utakmici devetog kola SEHA GSS lige ugostila pomlađeni Metalurg. Iako su se domaći rukometaši odvojili od protivnika već u prvom dijelu utakmice, makedonski igrači pojačali su tempo igre u drugom poluvremenu utakmice i izravnali rezultat stoga je Meškov Brest pobjedu osigurao tek u posljednjih pet minuta dvoboja.

Pomlađena ekipa Metalurga nakon poraza od PPD Zagreba u SEHA GSS ligi i Ligi prvaka okrenula se novom regionalnom dvoboju te je otputovala u Bjelorusiju gdje je snage odmjerila s Meškov Brestom. S druge strane, pak, iza domaće momčadi poraz je od mađarskog Veszprema stoga su se momci Željka Babića željeli vratiti na pobjednički put u čemu su i uspjeli, no teže od očekivanog.

Utakmicu u Victoria dvorani vrlo dobro je otvorio Meškov Brest koji nakon šest minuta igre ima +3 (3:0). Do prvog pogotka Metalurg stiže minutu kasnije nakon što siguran biva Goce Ojleski. Nastavio je potom domaći sastav s dobrom igrom te je preko Nikole Manojlovića, Sjarheja Šilovića i Dmitrija Nikulenkaua stvorio seriju 3-0 za 6:1. Metalurg je pokušavao sustići protivnika, no greške u napadu mu to nisu dopuštale te je tek pred kraj prvog poluvremena smanjio zaostatak na 12:15 nakon što domaću mrežu pogađaju Darko Đukić i Ojleski.

Nastavak susreta s tri pogotka otvara Meškov Brest, ali tada se budi makedonska momčad, pronalazi rupe u bjeloruskoj obrani te pogađa pet uzastopnih zgoditaka za minimalnih 17:18. Započela je tada velika borba na terenu te je bjeloruska ekipa minimalnu prednost držala sve do 56. minute utakmice kada na 23:23 poravnava Metalurgov Đukić. Da iz Bresta ne otiđu bodovi pobrinuli su se Rastko Stojković i Manojlović koji zabijaju za vodstvo Meškova 25:23 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Najbolji je kod Meškov Bresta bio Janko Božović s pet pogodaka, Ljubo Vukić zabio je njih tri, Ivan Karačić mrežu je zatresao jednom, a vratarski tandem Pešić-Čarapenka sakupio je 11 obrana. Kod Metalurga se istaknuo Goce Ojleski sa sedam zgoditaka, njih četiri dodao je Marko Nelovski, Marko Buvinić zabio je dva gola, a čuvar mreže Petar Misovski zaustavio je šest lopti.