Nexe Našice 25:21 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

Nakon sporijeg starta, Nexe ipak rutinski savladao goste iz Banja Luke

Mario Katušić • subota, 15.11.2014.

Unatoč malo sporijem ulazu u utakmicu i minusu na poluvremenu, rukometaši Nexea su u drugoj dijelu pokazali kvalitetu te došli do pobjede nad Borcem, bez potrebe za dramom u završnici susreta. Nexe je tako došao do pobjede kojom se odvojio od dna, odnosno učvrstio na sedmom mjestu ljestvice.

Nexe - Borac 25:21

Nexe: Lelić 14 obrana, Gadža 2, Eter 3, Crnić 5, Mrđenović 2, Tomas, Kružić, Juzbašić, Sokolić 1, Nuić 4, Božić Pavletić 1, Sakić 3, Dundović, Vegar, Celebi 2, Herceg 2

Borac m:tel: Janković 1, Vujović, Tešić, Abadžić, Mikić, Njezić, Haseljić, Bezbradica, Obradović 2, Trivundža 1, Čelić, Šešić, Ćeranić 5, Đukić 5, Nikolić 7

Rukometaši Nexea i Borca odigrali su jednu, prije svega, borbenu utakmicu u osječkoj dvorani Gradski vrt, u sklopu natjecanja SEHA Gazprom lige. Nexe je na kraju slavio, unatoč jednom sporijem startu, no može se reći kako je presudila obrana, koja je kroz cijeli susret bila na visokoj razini, dok se u drugom dijelu probudio i napad ekipe iz Našica.

Utakmica nije dobro počela za Nexe, Ratko Nikolić je odmah pokazao da će biti veliki problem na crti, postigavši dva pogotka u prve tri minute. Nexeu nije bilo dovoljno upozorenje devet golova koje im je zabio u prošlosezonskom susretu. Uz konstantna smanjivanja, Borac je tu prednost od dva pogotka držao do 22. minute, kad Nexe prvi put dolazi do poravnanja, pogotkom Cana Celebia. Domaći su imali problema s brzim prijenosom lopte u napadu i to je rezultiralo nedovoljno efikasnom igrom. Iako je Nexe, četiri minute odmora, uspio doći do vodstva, Borac s dva gola do kraja odlazi na predah s prednosti 10:11.

Već na samom početku drugog dijela se vidjelo da je odmor dobro došao Našičanima. Prijenos lopte postao je brži, pa su se tako brže razigravala i krila. Borac se držao prvih desetak minuta drugog dijela, a onda Nexe radi seriju 3:0, preko Crnića, Nuića i Gadže te dolazi do prednosti 18:14. Minuta odmora nije pomogla Borcu, Nexe je nastavio s odličnom obranom, koja se odlikovala brzim izlascima, a napad je nastavio dobro funkcionirati, i na pola drugog dijela bilo je pet pogodaka prednost.

U posljednjih deset minuta Borac je dao gas, uspio doći na dva pogotka zaostatka, šest minuta prije kraja, no Nexe je tad rutinski završio utakmicu. Crnić, Eter i Mrđenović postižu pogotke, a Ćeranić uspjeva samo ublažiti poraz. Konačni rezultat bio je 25:21 za domaće.

U redovima Nexea najbolji je bio Josip Crnić, s pet pogodaka, a sve je postigao u drugom dijelu. Pratio ga je Nuić, koji je postigao četiri pogotka iz isto toliko pokušaja, a Perica Lelić je zaustavio 14 lopti, od toga čak četiri sedmerca. U redovima gostiju je ponovno sjajan bio Ratko Nikolić, koji je postigao sedam pogodaka, ali i promašio dva sedmerca. Vratar Abadžić upisao je 13 obrana.