Davor Mikulić • nedjelja, 16.11.2014.

S pet pogodaka Andoru su ispratili Ciprani u susretu u kojem nije bilo nikakvih dvojbi. Uvjerljiv je bio i Izrael koji je nove glavobolje zadao Safetu Sušiću i navijačima BiH nanijevši im drugi poraz i ostavio ih bez ijednog slavlja do sada...

Cipar – Andora 5:0

Sasvim očekivano i bez ikakvih problema, uz veliki broj prigoda i posjed lopte, slavio je Cipar nad slabašnom Andorom. Nova tri boda dovela su ih do trećeg mjesta u skupini B, iako Belgija i Izrael imaju po jednu utakmicu manje.

Sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena kada je domaćin imao velikih 3:0. Gostujuću mrežu načeo je Merkis već u devetoj minuti, a do odlaska na odmor među strijelce su se s dva pogotka upisao i Efrem.

Isti je igrač u 60. minuti došao do svog hat-tricka, dok je tri minute prije kraja utakmicu zaključio Christofi i postavio konačnih 5:0.

Izrael – BiH 3:0

Niti nakon četvrtog kola reprezentacija Bosne i Hercegovine nema niti jednu pobjedu u svojoj skupini, a danas je doživljen vrlo neugodan poraz u Izraelu. Domaćin je već u prvom poluvremenu imao dva pogotka prednosti poslije čega je izabranicima Safeta Sušića bilo nemoguće vratiti se.

Mreže su mirovale do 36. minute i pogotka Vermoutha koji je donio vodstvo domaćinu, ali gostujući vratar po loptu je u svoju mrežu morao i u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je nakon asistencije Zehavija strijelac bio Damari.

Novi problem dočekao je BiH poslije samo tri minute igre u nastavku kada je zbog crvenog kartona teren morao napustiti Šunjić, a gostujuća obrana popustila je i dvadeset minuta prije kraja. Treći pogodak postigao je Zehavi koji je ovoga puta zamijenio ulogu s Damarijem.

Imali su i gosti svojih vrlo dobrih prilika, no niti jednu nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

• Obrisan korisnik17.11.2014. u 08:15
    ovaj rezultat našim sujedima pokazuje realno gdje su.nogometno,bosna ne može u istu rečenicu s hrvatskom još dugo vremena
  • Hrvoje199017.11.2014. u 01:00
    Tipična balkanska prčija. Nit se zna ko pije ni ko plaća. Oni su kadrovski, organizacijski, na terenu na prijelazu ih 1970.-ih na '80.-e