Cesson Rennes 23:21 Chambéry
Chambéry

Obrvanov debi na klupi Chamberyja završio porazom u Rennesu

Mihaela Bradovski • petak, 21.11.2014.

Ivica Obrvan po prvi put vodio je s klupe Chambery, no nije uspio doći do pobjede na gostovanju u Rennesu kod čvrstog Cessona. Domaćin je u završnici došao do preokreta i pobjede 23:21...

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice, ujedno i posljednjem susretu desetog kola LNH, Ivica Obrvan po prvi put sjedio je na klupi Chamberyja. Njegov debi završio je porazom 23:21.

Domaći Cesson donio je pobjedu zahvaljujući boljoj koncentraciji u završnici susreta u koju je ušao s rezultatskim minusom, ali ga je uspio nadoknaditi.

Gosti imaju za čim žaliti, u utakmicu su krenuli dobro i u završnici prvog poluvremena vodili su s 13:9 te po prvi put došli do opipljivije prednosti. Plus četiri bilo je i u 35. minuti nakon što je sedmerac iskoristio Edin Bašić i nakon toga se domaćin počeo vraćati.

Uslijedila je serija 4:0 Cessona za poravnanje, na ulasku u zadnjih deset minuta gosti su ponovno imali vodstvo i to 20:18, no deset minuta ostaju bez pogotka i Cesson radi preokret.

Nakon što je Cesson stigao do vodstva 22:20, Chambery više nije imao priliku za povratak u utakmicu i stigao je do novog poraza.

Osam pogodaka u redovima pobjednika postigao je Sylvain Hochet, a šest Mathieu Lanfranchi dok je Mickael Robin upisao 11 obrana. Kod Chamberyja Bašić je bio sedmerostruki strijelac, Genty je upisao 14 obrana, Jerko Matulić postigao je pet pogodaka, a Damir Bičanić četiri. U redovima domaćina Damir Batinović bio je jednom strijelac.