Aix 26:31 Chambéry
Chambéry

Novo slavlje Chamberyja za proboj na petu poziciju, u 12. kolu svladan Aix

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.12.2014.

Dvanaesto kolo francuskog rukometnog prvenstva zaključili su rukometaši Aixa i Chamberyja. Bez ozlijeđenog Damira Bičanića u sastavu gosti su stigli do vrijedne pobjede u koju je Jerko Matulić ugradio tri svoja pogotka...

Nakon vrlo neuvjerljivog starta u sezonu rukometaši Chamberyja u 12. su kolu stigli do sedme pobjede te su se probili na petu poziciju. Četvrta je to pobjeda sastava Ivice Obrvana u posljednjih pet kola. S druge strane, domaći Aix ostaje u donjem dijelu poretka s osam osvojenih bodova i tek jednim slavljem pred svojim navijačima.

Pobjednički sastav u ovom je dvoboju predvodio Timothey N'Guessan, strijelac 10 pogodaka i autor tek tri promašaja. Sedam je dodao Melvyn Richardson, također uz tri neprecizna udarca dok se naš Jerko Matulić u strijelce upisao tri puta iz četiri pokušaja.

Što se tijeka dvoboja tiče, Chambery je u vodstvo stigao nakon šest minuta igre preko Bertranda Gillea i iako je u 12. minuti nakratko imao +3, većim dijelom ovo je bio ravnopravan susret. Aix je šest minuta prije odlaska na odmor preko Vladice Stojanovića stigao do 9:8, no u nastavak se ipak ulazi s minimalnom prednosti gostujuće momčadi.

Šest minuta igre u nastavku trebalo je Obrvanovom sastavu da po drugi puta prednost digne na tri razlike. Za 16:13 gostiju s linije sedam metara pogodio je upravo Matulić. I dok su početne minute drugog dijela pripale Chamberyju, gotovo na sredini drugog poluvremena domaćin ponovno pritišće i stiže na korak do novog poravnanja (19:20).

Veselje domaćih navijača trajalo je do ulaska u posljednjih 10 minuta. Gille tada gađa za 24:21, u 55. Richardson diže prednost na +4, a do kraja se u strijelce upisuju još i N'Guessan i Bašić te domaći Loesch za konačnih 31:26.

Do završetka polusezone ostala su na rasporedu još dva kola. U 13. će rukometaši Chamberyja ugostiti Tremblay dok ih u posljednjem ovogodišnjem čeka teško gostovanje kod Dunkerquea.