Vodeća momčad prvenstva doživjela pravu katastrofu u derbiju u Parizu

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.12.2014.

Derbi 12. kola francuskog rukometnog prvenstva odigran je u Parizu gdje je Montpellier ubilježio jedan od svojih najtežih poraza u niz godina. Parižani su ga svladali na krilima Thierryja Omeyera s čak 16 golova razlike...

Montpellier posramljen u derbiju

Teško da je itko mogao predvidjeti ovakav potop Montpelliera na gostovanju u Parizu. PSG pregazio je vodeću momčad prvenstva s nevjerojatnih 36:20 i pokazao da je najbolja francuska momčad kada je u pravom izdanju.

Bila je to večer Thierryja Omeyera koji je bio kao u najboljim danima, posebno motiviran protiv svoje bivše momčadi frustrirajući Montpellierove igrače. Susret je završio s čak 21 obranom i 56 posto obranjenih udaraca dok su na drugoj strani Venio Losert (tri) i Arnaud Seifert zajedno skupili tek sedam obrana.

Domaćin je od početka krenuo snažno, nije davao nikakvu šansu gostima i stvorio je vrlo brzo visoku prednost. Međutim Parižani tu nisu stali, nastavili su puniti gostujuću mrežu i prednost je iz minute u minutu sve više rasla do nestvarnih plus 16.

Dok je Omeyer briljirao na golu, u polju su sjajni bili Mikkel Hansen s devet golova i samo jednim promašajem te Xavier Barrachet sa sedam golova uz također jedan promašaj. Jednom nije bio precizan niti Igor Vori koji je postigao tri pogotka, pogodak više od Jakova Gojuna. Najefikasniji kod gostiju s pet golova bio je Vid Kavtičnik.

St. Raphael nastavlja u dobrom ritmu

St. Raphael nije dopustio iznenađenje na svom parketu protiv Nimesa. Iako su gosti odigrali napadački dobru utakmicu, nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti trećeplasiranoj momčadi prvenstva.

Od završnice prvog poluvremena kada je St. Raphael uspio stvoriti prednost, sve je bilo na strani domaćina. Uspješno je održavao tih tri pogotka viška i na kraju je zasluženo slavio.

Petorka je iskočila u ovoj pobjedi - vratar Slaviša Đukanović upisao je 16 obrana, devet pogodaka zabio je Aurelien Abily, osam Morten Olsen, a po sedam Arnor Atlason i Raphael Caucheteux.

Gostima je najviše nedostajala pomoć vratar, zajedno su obranili devet lopti i nisu donijeli prevagu. Najefikasniji bio je iskusni Guillaume Saurina s osam golova.

Poraz Dunkerquea, Schulz zaustavio Selestat

Sličan susret odvijao se u Rennesu, s razlikom što je Creteil ipak uspio desetak minuta duže biti u egalu. Ipak, kada je Cesson uspio otići na tri gola razlike, gosti se više nisu uspjeli vratiti. Domaćin je mirno priveo susret kraju uz 15 obrana Mikaela Robina i sedam golova Jeremyja Sutyja. Mate Šunjić kod poraženih imao je sedam obrana.

Neizvjestan dvoboj s neočekivanim ishodom odigran je u Toulouseu gdje je Fenix poražen od posljednjeplasiranog Istresa 30:29. Istres je konstantno bio u vodstvu, međutim kada je Fenix poveo deset minuta prije kraja s 27:26, činilo se da će domaćin ipak do pobjede. Međutim, uslijedila je nova kriza u napadu Istres radi seriju 3:0 i privodi meč kraju. Devet golova Nemanje Ilića nije pomoglo domaćinu.

Nantes je uvjerljivo svladao Selestat s 30:23, a susret niti nije mogao drugačije završiti uz raspoloženog domaćeg vratara Matiasa Schulza. Schulz je skupio 20 obrana i briljantnim nastupom u drugom poluvremenu oduzeo je gostima bilo kakvu priliku za iznenađenje. Još na poluvremenu Nantes je vodio s malih 13:12, ali drugi dio ponudio je posve drugačiju sliku, a osim Schulza istaknuli su se i Nicolas Claire (osam golova) i Valero Rivera (sedam).

Još jedan kiks upisao je Dunkerque koji je poražen na gostovanju kod Tremblaya 27:24. Momčad Patricka Cazala vodila je 15 minuta prije kraja 20:18, ali je završnicu susreta odradila vrlo loše i upisala poraz. Najveće zasluge za to nosi slovenski vratar Aljoša Rezar koji je ubilježio 17 obrana.

• Obrisan korisnik04.12.2014. u 14:43
    "Jednom nije bio precizan niti Igor Vori koji je postigao tri pogotka". koja rečenica :)