MAXtv Prva liga, 18. kolo, 07.12.2014, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8000

Niko Rukavina • nedjelja, 07.12.2014.

U derbiju Svetog Duje Hajduk je furioznim početkom došao do prednosti od 2:0 autogolom Ibriksa i pogotkom Milića. U drugom dijelu Split je smanjio preko Jukića no nisu imali snage da izbjegnu novi poraz.

Tomislav Radotić
46'
7
Ivan Jukić
60'
34
Henri Belle
70'
Ivan Matić

Hajduk je u utakmicu ušao furiozno. Nakon pokušaja Vlašića glavom u 4., Gotalov udarac je nakon kornera okrznuo gredu. I, već u 6. minuti Bijeli su poveli. Nižić je centrirao, a lopta je pogodila Splitovca Ibriksa te prevarila Zagorca za rano vodstvo Hajduka.

Već u sljedećoj minuti Hajduk je mogao udvostručiti prednost. Gotal je petom ostavio loptu za Caktaša koji sa 16 metara puca, no Zagorac je vršcima prstiju uspio odbiti loptu u korner. Odličnu igru Hajduka u uvodu utakmice potvrdio je Milić koji je u 16. zabio nakon kornera za 2:0.

Nakon početnog šoka, Splitovci su se malo sabrali i počeli su se više otvarati, međutim, sedam tisuća gledatelja na Poljudu do kraja poluvremena nije vidjelo pretjeranih prigoda.

U drugi dio Hajduk je također ušao bolje. U 55. Caktaš je imao dvije vrlo dobre prigode da potpuno dotuče gradske rivale. Prvo je iz slobodnog udarca pucao malo pored Splitovog gola, a u sljedećem napadu je malo iz kosa pucao preko gola.

Nakon jednog kornera u 69. Split je došao do smanjenje vodstva. Lopta se odbila do Jukića koji snažnim udarcem od stative zabija za smanjenje vodstva. Nakon Splitovog gola Milić se na drugoj strani našao neometan nakon kornera na pet metara no pucao je preko gola.

Sve sumnje oko pobjednika mogli su riješiti Milevski i Bencun no iz dvije vrlo dobre prigode pucali su pored gola. Hajduk je na kraju zasluženo došao do pobjede nakon dva uzastopna poraza, a Splitu je ovo već šesta utakmica u nizu bez pobjede.

• MalterEgo08.12.2014. u 01:17
    Bravo hajduče! Piturima si opet pokaza ko je gazda u gradu!
    MalterEgo
  • Obrisan korisnik07.12.2014. u 22:36
    uvjeren sam da bi hajduk ovu ekipu splita teško izdominirao kako tudor kaže da ovi imaju boljeg trenera. split se već dugo muči s trenerima, prvo autobus mršič, pa sad ovaj koji isto ne iskorištava napadački potencijal splita. taj žužul radi dobar posao u sklapanju ekipe, ali isto zanemaruje njenu... [više na forumu]
  • Lucky number 1307.12.2014. u 20:37
    Za ovaj komentar o publici bi triba znat da je kiša padala jakim intenzitetom i da je vrime u Splitu bilo loše. Tako da mi koji smo bili, dobro smo bili. Al travnjak oduševljava. Kiša lije danima a nigdi ni jedne lokve.
    Lucky number 13
  • Obrisan korisnik07.12.2014. u 19:56
    od svih silnih najava kako je 3 mjeseca bez publike prelilo case,kako su ljudi zeljni Hajduka i da ce biti vise od 15-ak tisuca ljudi skupilo se 6-7..lose
  • Obrisan korisnik07.12.2014. u 19:21