MAXtv Prva liga, 18. kolo, 05.12.2014, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300

Mihaela Bradovski • petak, 05.12.2014.

Pobjedu na Poljudu nogometaši Zagreba potvrdili su domaćim slavljem protiv Istre 1961. Gol odluke pao je u 15. minuti, iza Drevena glavom je pogodio Obšivač...

Matias Šulc
41'
99
Bruno Boban
66'
16
Robert Mudražija
84'
Dražen Medić
26
(do 62')
Igor Pamić

Pet osvojenih bodova iz tri posljednja susreta gurnula su domaćina današnjeg dvoboja u ulogu favorita, a da tu ulogu planiraju i opravdati Zagrebaši su demonstrirali već u prvoj minuti utakmice. Štiglec koristi dubinsku loptu, bježi po lijevoj strani te u konačnici puca u vanjski dio male mreže, dovoljno za prvi korner na susretu.

Već u tim uvodnim minutama gosti iz Pule u potpunosti su bacili sve karte na obranu, posjed lopte bio je debelo na Zagrebovoj strani, no prave prilike izuzev spomenute nije bilo sve do 15 minute. Pjesnici su se ponovno okrenuli prijetnji s lijeve strane, Krovinović je dodao za Bobana koji centrira u kazneni prostor, a tamo loptu efektnog glavom iza svog vratara šalje Obšivač.

Bez obzira na negativan rezultat Istra je gotovo do samog kraja prvog dijela uglavnom stajala na svojoj polovici, a prijetila jedino iz prekida. U 29. minuti zaprijetio je tako iz slobodnog udarca kapetan Istre 1961 Blagojević, no vratar Zagreba čita stranu i zaustavlja svaku prijetnju.

A najveća prijetnja po Zagrebova vrata dogodila se u 38. minuti kada je Jo povukao kontru nakon dodavanja Radonjića, ali i ovoga puta Livaković svojom reakcijom čuva postavljenih 1:0. S druge strane redale su se prilike Stepčića, Jurendića i Bobana koji je u 39. minuti iz teške pozicije pucao paralelno s vratima Drevena.

Nastavak susreta donio je aktivniju igru Istre prema naprijed, opasno je pred Zagrebovim vratima bilo u 75. minuti kada je prvo iz blizine pokušao Radonjić, a potom i Špehar, dok je najopasnija prilika gostiju bila ona Radonjića iz daljine četiri minute prije kraja, Livaković i ovoga puta siguran.

Zagreb je pak prijetio preko Bobana, Stepčića i Muse, a dvije velike prilike u 80., odnosno minutu kasnije, nisu iskoristili Krovinović te Boban, oba puta nakon dodavanja Stepčića. Posljednju priliku na susretu zapucao je Franjić u sudačkoj nadoknadi, no do nove promjene rezultata nije došlo.

Sva tri boda tako ostaju u Zagrebu, utakmicu odigranu po vrlo teškom terenu, a koja je obilovala prekršajima i žutim kartonima (tri domaća, četiri gostujuća) odlučio je tako autogol Obšivača u 15. minuti dvoboja. Prekid svog negativnog niza Istra će tako morati tražiti u posljednjem ovogodišnjem kolu, na gostovanju na Poljudu.

• mb54st06.12.2014. u 14:31
    U pobjedi nema zamjerki i sve čestitke i jednima i drugima na ovako užasnom terenu.
    mb54st
  • Obrisan korisnik06.12.2014. u 08:34
    Kaže Medić da je 10 godina gledao svaki trening i svaku utakmicu NK Zagreba. To je dosta da se nešta nauči o trenerskom poslu. Naravno ne sve, ali zato su tu pomoćnici. Pa sjetimo se samo kako je počeo Mourinho. Kao prevoditelj. PS ne uspoređujem njih dvoje
  • Obrisan korisnik05.12.2014. u 22:29