Niko Rukavina • subota, 13.12.2014.

Vodeći dvojac je u utakmicama protiv pretposljednjeg Hulla i posljednjeg Leicestera upisao pobjede u ne pretjerano uzbudljivim utakmicama. West Ham je seriju pobjeda prekinuo kod Sunderlanda, a crni niz Southamptona nastavljen je kod Burnleya.

Chelsea siguran protiv Jelavićevog Hulla na Stamford Bridgeu

Vodeći Chelsea svladao je Hull na domaćem terenu s 2:0 u ne baš atraktivnoj utakmici. Bluesi su u oba poluvremena zabili po jedan pogodak, a posao im je olakšao i Huddlestone koji je zbog ružnog starta dobio izravni crveni karton. Jelavić je odigrao svih 90 minuta u porazu svoje momčadi.

Mourinho je protiv Hulla izveo svoju najjaču postavu, a u napadu gostiju od prve minute krenuo je Jelavić. Bluesi su do vodstva došli već u 7. minuti kada je Hazard odlično ispratio Oscarov centaršut i glavom zabio za vodstvo domaćina.

Nakon ranog pogotka utakmica je ušla u mirnije vode. Do kraja poluvremena nije bilo izrazitih šansi, a jednu dobru prigodu imao je i Jelavić koji je glavom zahvatio centaršut u šesnaestercu gostuju no pucao je pored gola.

Veliku prigodu za izjednačenje propustio je Livermore u 51. kada mu je udarac otišao malo pored gola. U 60. dogodio se zaista ružan start Huddlestonea đonom na Felipe Luisa zbog čega je veznjak gostiju dobio izravni crveni karton. Brazilac je srećom prošao bez ozlijede.

Osam minuta kasnije Diego Costa je iskoristio golgeterski post i zabio na asistenciju Hazarda za konačnih 2:0.

Prvaci teže od očekivanog do pobjede kod fenjeraša

Manchester City je puno teže do očekivanog došao do pobjede protiv posljednjeg Leicestera. Utakmica nije obilovala prigodama, a jedini pogodak postigao je Lampard.

U prvom dijelu domaćini su imali više izglednih prigoda za postizanje pogotka. Vardyju je blokiran udarac nakon dobrog driblinga, a Cambiasso je opasno zaprijetio iz slobodnjaka u 24. minuti. Veliku prigodu za goste propustio je Yaya Toure no udarac mu je obranio Hamer.

City je ipak probio Leicesterovu obranu u 40. kada je Nasri izmiješao domaće braniče i uposlio Lamparda koji iz blizine poentira za jedini pogodak na utakmici.

Nastavak je ponudio dosta slab nogomet u kojem su gledatelji na King Power stadionu mogli vidjeti samo jedan udarac u okvir. City je ovom pobjedom nastavio pritisak za Chelseajom, a Leicester je ostao zakopan na dnu ljestvice s 10 bodova.

West Ham kod Sunderlanda prekinuo seriju pobjeda, Southampton poražen četvrti put u nizu

West Ham se nalazi na odličnom četvrtom mjestu no nije uspio barem privremeno preskočiti Manchester United budući da je remizirao kod Sunderlanda. Domaćini su poveli u 22. preko Gomeza iz penala, a izjednačio je Downing sedam minuta kasnije.

Southampton je nakon odličnog uvoda došao do četvrtog uzastopnog poraza. Za razliku od jakih Arsenala i dva Manchestera, ovaj put su izgubili od kluba iz dna ljestvice Burnleya. jedini pogodak na utakmici djelo je Barnesa u 73. nakon velike pogreške golmana Forstera.

Treba napomenuti kako je Southampton ipak imao više prigoda uključujući i penal kojeg nije uspio realizirati Tadić u 60.

Crystal Palace i Stoke odigrali su neodlučeno na Selhurst Parku. Domaćini su poveli u 11. preko McArthura, a za goste je dvije minute kasnije izjednačio Crouch. WBA je pogotkom Gardnera došao do domaće pobjede nad Aston Villom koja je od 22. minute igrača s igračem manje zbog grubog faula Richardsona.