SEHA GSS liga, 11. kolo, 13.12.2014, 19:00 h
Nexe Našice 25:28 Meškov Brest
Meškov Brest

Špiler, Božović i Pešić odveli Meškov Brest do slavlja nad hrvatskim viceprvakom

Zvonka Keliš • subota, 13.12.2014.

Momčad bjeloruskog Meškov Bresta u 11. je kolu SEHA GSS lige upisala svoje sedmo regionalno slavlje ove sezone te drugo uzastopno na regionalnoj turneji. Bolji su Bjelorusi bili od hrvatskog viceprvaka, našičkog Nexea, koji se dobro borio te je pred kraj i pokušao sustići svog suparnika, no to mu ipak nije pošlo za rukom te je pretrpio poraz s tri pogotka razlike.

U sklopu 11. kola SEHA GSS lige momčad Nexea u Osijeku je poražena od bjeloruskog Meškov Bresta. Na drugoj postaji svoje regionalne turneje, a nakon slavlja nad Borcem 36:31 prije nekoliko dana, Bjelorusi su zakoračili u novi susret u kojem se ekipa iz Našica dobro držala u uvodnome dijelu, no u nastavku je Meškov ubacio u brzinu više, a iako Našičani ponovno pokušavaju sustići svog suparnika na koncu bivaju poraženi s tri pogotka razlike.

Dobro gosti ulaze u susret te se odvajaju na sigurnih 4:3 da bi domaćin vrlo brzo uhvatio priključak te poravnao rezultat. Uspijeva potom gostujuća momčad stići do i održavati minimalnu prednost, no pri ulasku u završnicu prvog poluvremena Mirko Herceg osigurava svojoj momčadi preokret rezultata i vodstvo 8:7. Nije tada trebalo dugo suparnicima da uzvrate stoga se velika borba odvija na parketu dvorane Gradski vrt, no na predah se ipak odlazi s gostujuća tri pogotka prednosti (15:12).

Uvodne minute nastavka ponovno su pripale gostujućim rukometašima, naime, nakon što Nexe upisuje dva uzastopna pogotka slijedi gostujuća odlična serija 5-0 kojom se Bjelorusi odvajaju na uvjerljivih 20:14. No, bjeloruski nalet nije dugo potrajalo, dižu se i Našičani te ubrzo stižu na 17:21, a potom i 21:24. Međutim, do samoga kraja doma domaća momčad ne uspijeva poravnati rezultat te Meškov Brest na sljedeću postaju regionalne turneje, točnije u Zagreb, odlazi sa slavljem 28:25 te novim regionalnim bodovima.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Janko Božović i David Špiler s po šest postignutih pogodaka, Ljubo Vukić je dodao jedan gol, Ivan Pešić sakupio je 14 obrana, dok je najbolji kod Nexea bio Albin Eter s pet golova, po četiri su dodali Luka Sokolić i Mirko Herceg, a Martin Juzbašić je obranio pet lopti.