Veszprem nastavio pobjednički niz, Tatran Prešov bolji od Meškov Bresta

Zvonka Keliš • četvrtak, 18.12.2014.

Četvrtak je ovoga tjedna donio dva posljednja regionalna susreta ove polusezone. Mađarski Veszprem tako je na svom terenu nastavio stopostotni učinak slavljem nad Vojvodinom, dok je Tatran Prešov, također kod kuće, osigurao slavlje nad bjeloruskim Meškov Brestom.

Veszprem - Vojvodina 31:26 (18:11)

Mađarski Veszprem polusezonu u regionalnoj ligi zaključio je sa stopostotnim učinkom te 12 slavlja iz isto toliko susreta, a posljednji je puta ove polusezone bolji bio od ekipe Vojvodine s pet pogodaka razlike. Poveo je domaćin pred svojom publikom odmah na startu, odvojio se na vrlo dobrih 4:0, a ubrzo potom i 6:1. Nije trebalo dugo da Veszprem nastavi sa svojim ritmom i poveća svoju prednost pa se tako do završnice prvog poluvremena serijom pogodaka odvaja na odličnih 17:8 da bi na predah otišao s vodstvom 18:11.

Nastavak je donio nove mini serije pogodaka domaće momčadi koja tako odlazi na itekako uvjerljivih 22:14, kao i 26:16 nakon čega se u samoj završnici susreta lagano opušta. Koriste to gosti kako bi do isteka 60. minute smanjili svoj zaostatak te se na koncu kući vratili s porazom 26:31. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Andreas Nilsson sa sedam postignutih pogodaka, Renato Sulić se nije našao u sastavu, Mirko Alilović je sakupio 12 obrana, dok je najbolji kod Vojvodine bio Uroš Elezović sa šest golova, a Luka Arsenić i Miroslav Kocić obranili su 13 lopti.

Tatran Prešov - Meškov Brest 26:22 (12:12)

Do osmog slavlja u regionalnoj sezoni, a također posljednjeg ove sezone u SEHA GSS ligi, stigla je momčad Tatran Prešova ovoga četvrtka, naime, nakon zanimljivih 60 minuta slavila je nad bjeloruskim Meškov Brestom koji je tako porazom završio svoju regionalnu turneju. Borbeno je bilo od samoga starta, no nakon uvodnih nekoliko minuta domaćin se uspijeva odvojiti na 4:2. Dzianis Rutenka ubrzo potom s tri uzastopna pogotka te uz pomoć Rastka Stojkovića poravnava, ali i preokreće rezultat u korist svoje momčadi (6:4). Međutim, nije trebalo dugo čekati na novo izjednačenje i nastavak dobre borbe u Prešovu koja se održala i na poluvremenu (12:12).

U nastavak susreta bolje ulaze gosti koji odlaze na 16:14 te stečenu prednost uspijevaju održati u nekoliko narednih minuta. Sama završnica dvoboja, međutim, ponudila je nove borbene minute koje su donijele još jedno izjednačenje, kao i domaću seriju pogodaka za odvajanje za sigurnih i potom nedostižnih 25:20 nakon čega Meškov Brest tek smanjuje svoj zaostatak na konačnih minus četiri (22:26). Odličan je kod Tatran Prešova bio Oliver Rabek s devet pogodaka, Jakub Krupa i Svetislav Verkič obranili su sedam lopti, dok se kod Meškov Bresta istaknuo Dzianis Rutenka sa sedam golova, Ljubo Vukić je zabio njih četiri, David Špiler jednog, a Vitalij Čarapenka je sakupio tri obrane.