Vojvodina 26:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe do boda u Novom Sadu, puno propuštenih prilika na obje strane

Mario Katušić • nedjelja, 26.10.2014.

Utakmicu SEHA lige odigrali su u Novom Sadu domaća Vojvodina i gosti iz Našice, a na kraju nije bilo pobjednika. Možda više mogu žaliti gosti, koji su vodili većinu utakmicu, no i Vojvodina je imala priliku doći do pobjede, no u završnici su potpuno blokirali i dopustili Našičanima povratak. Raritet ove tvrde utakmice su samo tri vratarske obrane na cijelom susretu.

Vojvodina – Nexe 26:26 (13:14)

Vojvodina: Arsenić, Živković, Orbović 3, Todorović, Elezović, Perović 1 obrana, Veljković, Kukobat, Marjanović 10, Ranisavljević, Jovanović, Lazović 4, Nikolić 1, Stanković, Ivanović 2, Datukašvili 6

Nexe: Lelić, Gadža, Eter, Crnić 1, Mrđenović 1, Tomas, Kružić, Juzbašić 2 obrane, Jurjević 2, Sokolić, Nuić 7, Božić Pavletić 1, Sakić 1, Vegar 4, Celebi 4, Herceg 5

Već sam početak susreta dao je naslutiti jednu tvrdu utakmicu dva podjednaka protivnika koji se dobro poznaju. Tako se i igralo, napadi su bili dugi i vrlo često bez rješenja, a do prvog većeg vodstva dolaze gosti, u devetoj minuti, kad danas sjajni Nuić zabija za 3:5.

Ipak, gosti su se vrlo brzo vratili u susret i u 14. minuti je 7:7, a onda dolazi do prve „blokade“ kod igrača obiju momčadi i pet minuta gledatelji nisu vidjeli pogodak, da bi nakon toga Nexe ekspresno zabio tri komada, unutar nešto više od minute i deset minuta prije odmora bilo je 7:10. Gosti su tu prednosti držali gotovo do samog kraja, no Marjanović uzima stvar u svoje ruke i Vojvodina na odmor odlazi samo s golom zaostatka.

Drugi dio je pogotkom otvorio Mirko Herceg, a malo nakon toga, nakon vezanih pogodaka Nuića i Celebia, Nexe je opet u prednosti od tri pogotka. Gosti su kontrolirali utakmicu, pa je ta prednosti bila i 15 minuta prije kraja, kad je na semaforu stajati 19:22, a onda je krenula drama.

Vojvodina predvođena Marjanovićem i Daugašvilijem u tri minute postiže četiri pogotka i odjednom prelazi u vodstvo, Cebeli je uspio izjednačiti, no domaći zabijaju još dva i u 52. minuti rezultat je bio 25:23 za Vojvodinu, na oduševljenje njihovih navijača.

Trener gostiju Zdenko Kordi tad zove minutu predaha, a u igru se, umjesto sjajnog Hercega, vraća Marin Vegar koji je do tad postigao samo jedan pogodak. No, to je bio sjajan potez Kordija. Osim sjajne igre u obrani, Vegar je povezao i tri pogotka i tri minute prije kraja, Nexe je opet bio u prednosti. No, tad su stali i oni, a prvi gol Vojvodine nakon sedam minuta posta, a svoj deseti na susretu postiže Marjanović, i to je bilo konačnih 26:26, pošto nijedna momčad nije uspjela iskoristiti svoj zadnji napad.

Susret je bio, kao što je navedeno, vrlo tri, sa samo tri vratarske obrane u cijelom susretu, no i s velikim brojem udaraca koji su odlazili pored vrata. Najbolji kod domaćih bio je Marjanović sa sjajnim učinkom od deset pogodaka, a pratio ga je Daugašvili sa šest, dok je goste predvodio Nuić sa sedam. Svoju je priliku sjajno iskoristio mladi Herceg, upisavši se pet puta u listu strijelaca.

• seronya26.10.2014. u 12:10
    Ne može se pričitati statistika pa napisati članak, odbrana je bilo više samo je statističar očigledno zaspao...