SEHA GSS liga, 7. kolo, 25.10.2014, 18:00 h
RK Zagreb 27:18 Radnički Kragujevac
Radnički Kragujevac

Zagrebaši preko Radničkog stigli do četvrtog ovosezonskog slavlja u SEHA ligi

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • subota, 25.10.2014.

Rukometaši PPD Zagreba stigli su ove subote do svog četvrtog ovosezonskog slavlja u SEHA GSS ligi, a na svom su terenu Kutije šibica, predvođeni raspoloženim vratarem Ivanom Stevanovićem, uvjerljivo svladali ekipu Radničkog iz Kragujevca.

PPD Zagreb - Radnički Kragujevac 27:18 (12:7)

7. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 150
Suci: Artnautović/Jović (BiH)

PPD Zagreb: Stevanović (17 obrana), Ivić; Mihić 4, Brozović 5, Stepančić 3, Šprem 3, Čorić 2, Raković 2, Šušnja, T. Valčić 1, Obranović, Vuglač 3, Kovačević, Lukačec, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Radnički Kragujevac: Arsić, Petrović (7 obrana); Pralica 1, Prodanović 2, Janičijević, Gugleta 1, Medurić 2, Spasić, Radovanović, Milinčić, Simić, Tomić 3, Šmigić 1, Bosić, Rajičević 5, Grbović 3
Trener: Nedeljko Vučković

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/1, Radnički Kragujevac: 2/4
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Radnički Kragujevac: 10 min.

Momčad PPD Zagreba ove je subote zaigrala u sedmom kolu SEHA GSS lige koja joj je donijela prvi susret s novom ekipom u regionalnom društvu, Radničkim iz Kragujevca. Obje ekipe u Zagrebu su u Kutiji šibica tražile povratak na pobjedničke staze u regionalnoj ligi, kao i nove vrijedne bodove.

Trener Veselin Vujović na teren je poslao Ivana Stevanovića među vratnice, dok su se u obrani ispred njega našli Luka Raković, Luka Stepančić, Ilija Brozović, Sandro Obranović, Lovro Mihić te Domagoj Pavlović. Susret su s tribina odgledali ozlijeđeni kapetan i dokapetan Zlatko Horvat, odnosno, Josip Valčić te Stipe Mandalinić, kao i desni vanjski Luka Šebetić.

Domaćin dobro otvara susret pred svojim navijačima te osigurava uvodnih i sigurnih 3:0, dok se na prvi gostujući pogodak čekalo do sedme minute kada siguran s linije sedam metara biva Miloš Prodanović. Ubrzo potom Radnički poravnava rezultat da bi sredinom prvoga poluvremena preko Nemanje Grbovića stigao i do prvog vodstva 4:3.

Brozović tada veže dva sigurna pogotka, Mihić sigurno realizira sedmerac i Zagreb se odvaja na sigurnih 6:4 pri ulasku u završnicu prvog dijela. Čvrste obrane obilježile su tako prvih 30 minuta igre u Kutiji šibica te donijele manji broj pogodaka. Međutim, domaća momčad do odlaska na odmor povećava svoje vodstvo te stiže na vrlo dobrih +5 (12:7).

Nastavak susreta donio je igru pogodak za pogodak uvodnih devet minuta drugoga poluvremena nakon čega zagrebački Lavovi odlaze na lijepih +7 (17:10). Bogdan Medurić i Prodanović s dva uzastopna pogotka vraćaju Radnički na minus pet, no Pavlović je tada dva puta siguran, a pridružuju mu se i Brozović, Lovro Šprem, Mihić i Raković za odličnih + 11 (23:12). Do samoga kraja Zagrebaši čuvaju stečeno vodstvo te na koncu slave s uvjerljivih 27:18.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ilija Brozović s pet postignutih pogodaka, po četiri su dodali Lovro Mihić i Domagoj Pavlović, Ivan Stevanović je sakupio 17 obrana, dok je najbolji kod Radničkog bio Ivan Rajičević s pet golova, a Dušan Petrović je obranio sedam lopti.