Veszprem u derbiju SEHA GSS lige slavio nad Vardarom, Metalurg uvjerljiv protiv Radničkog

Danijela Lemaić • subota, 13.09.2014.

Momčad Veszprema je u svojoj dvorani ugostila momčad Vardara u sklopu sedmog kola SEHA Gazprom South Stream lige. U derbiju Lige do slavlja je stigla mađarska momčad koja je tako nastavila svoj pobjednički niz u Regionalnoj ligi. U nešto kasnijem terminu Metalurg je bez prevelikih problema pobijedio Radnički.

MKB-MVM Veszprem - Vardar 31:23 (17:12)

Subota je u Veszpremu donijela derbi utakmicu SEHA GSS lige u kojoj se iskusnijom pokazala mađarska ekipa koja je, pak, bez prevelikih problema slavila nad makedonskim Vardarom. Tako je ekipa Blaženka Lackovića i Igora Karačića stigla do svog prvog ovosezonskog poraza, dok je s druge strane Veszprem stigao do svoje četvrte uzastopne pobjede u Regionalnoj ligi.

Susret odlično otvara domaćin koji preko Josea Marije Rodrigueza, Gašpera Marguča i Gerga Ivanscika postavlja 3:0. Prvi pogodak za goste stiže u osmoj minuti dvoboja kada siguran biva Alem Toskić. Uslijedila su tada dva uzastopna pogotka Renata Sulića za 5:1. Pokušao je potom Vardar pojačati tempo i smanjiti svoj zaostatak, ali to mu nije pošlo za rukom stoga je do isteka 30. minute Veszprem povećao prednost na +5 (17:12).

Drugo poluvrijeme serijom 2-0 otvara Vardar koji tako preko Sergeja Gorboka i Timura Dibirova smanjuje na 14:17, ali brzo to Veszprem vraća na 19:14. Pritisnuli su nanovo gosti te u 42. minuti stigli na tri pogotka zaostatka (18:21) nakon čega je Veszprem prebacio u višu brzinu te se polagano počeo odvajati od svog protivnika. U posljednjih osam minuta susreta Veszprem ulazi s osam pogodaka (28:20) prednosti nakon 6-0 serije i time rješava susret u svoju korist. Konačnih 23:31 postavlja Karačić pogotkom u posljednjoj minuti susreta.

Veszprem je do pobjede predvodio Momir Ilić s 12 pogodaka, dok je Renato Sulić dodao njih četiri. Čuvar mađarske mreže Roland Mikler sakupio je 12 obrana. Kod Vardara se istaknuo Timur Dibirov s pet zgoditaka, jedan manje dodali su Matjaž Brumen i Alem Toskić, dok je Igor Karačić zabio tri gola. Vratarski tandem Šterbik-Angelov zaustavio je 12 lopti.

Metalurg - Radnički 35:22 (20:11)

Momci Line Červara stigli su do drugog slavlja u SEHA GSS ligi, naime, nakon slavlja nad Tatran Prešovom ovog su puta bili bolji od ekipe Radničkog iz Kragujevca.

Utakmica je počela u vrlo izjednačenom tonu te se tako igralo do sedme minute susreta kada Metalurg preko Dejana Manaskova i Mijajla Marsenića odlazi na +3 (7:4). Vratio je to Miloš Prodanovič na 5:7, ali ponovno domaćin serijom 3-0 odlazi na četiri pogotka prednosti (9:5). Momci iz Kragujevca više nisu imali snage nanovo smanjiti zaostatak stoga je prednost Metalurga rasla iz minute u minutu te se na predah otišlo pri rezultatu 20:11.

Nastavak susreta nije donio nikakve promjene u igri, naime, gosti su teško pronalazili put do suparničke mreže, dok je napad Metalurga lako pronalazio rupe u protivničkoj obrani. Tako je u 45. minuti domaćin imao +11 (27:16), a ta se prednost do isteka 60. minute povećala na +13 kada za konačnih 35:22 zabija Goce Georgievski.

U redovima Makedonaca istaknuo se Dejan Manaskov s devet golova, po njih pet dodali su Darko Đurić i Mijajlo Marsenić, a Luka Cindrić se nije upisao u listu strijelaca. Vratar Nikola Mitrevski sakupio je deset obrana. Kod Radničkog su najbolji bili Dejan Pralica, Nemanja Grbović i Miloš Prodanović svaki s po tri zgoditka, a vratarski tandem Arsić-Petrović zaustavio je deset lopti.