SEHA GSS liga, 2. kolo, 11.09.2014, 17:00 h
Meškov Brest 29:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Meškov preko našičkog Nexea do drugog ovosezonskog slavlja u SEHA GSS ligi

Zvonka Keliš • četvrtak, 11.09.2014.

Rukometaši Nexea upisali su i drugi ovosezonski poraz u SEHA GSS ligi, naime, nakon poraza od PPD Zagreba, bolji su od Našičana ovoga četvrtka bili i Bjelorusi, točnije, rukometaši Meškov Bresta s tri pogotka razlike.

Momčad našičkog Nexea nije dobro startala u novu sezonu SEHA GSS lige, naime, nakon uvjerljivog poraza od 16 pogodaka razlike (19:35) od PPD Zagreba na otvaranju regionalne sezone, Našičani su na svom prvom gostovanju, u sklopu drugoga kola, kod Meškov Bresta također poraženi. Bolji su Bjelorusi bili s 29:26 te su tako upisali svoje drugo regionalno slavlje ove sezone.

Iako susret nešto bolje otvaraju gosti iz Našica te preko Marina Vegara i Josipa Božića Pavletića odlaze na uvodnih 2:0, a potom i 3:1, nije trebalo dugo Bjelorusima da se ugriju te sustignu svog suparnika. Nakon 5:5 igralo se pogodak za pogodak sve do 19. minute kada Meškov ubrzava ritam te stiže do svog prvog vodstva u susretu (9:8). Do odlaska na odmor domaćin je uspio i povećati svoje vodstvo te na predah odlazi s +4 (16:12).

Sigurnu prednost domaća je momčad čuvala i u nastavku nakon čijih desetak minuta igre stiže i na +5 (20:15). Gostujuća se momčad trudila smanjiti svoj zaostatak, no pri ulasku u završnicu Meškov odlazi i na 25:19. Pred sam kraj domaći se rukometaši lagano opuštaju, a Nexe preko Tomislava Nuića, Albina Etera i Vegara uspijeva tek smanjiti svoj zaostatak na konačnih minus tri (26:29).

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Janko Božović s devet postignutih pogodaka, Ljubo Vukić dodao je njih tri, David Špiler dva, Ivan Karačić se nije upisao u listu strijelaca, a Vitalij Čarapenka sakupio je 12 obrana, dok su najbolji kod Nexea bili Josip Božić Pavletić i Can Celebi s po pet golova, a Perica Lelić i Martin Juzbašić obranili su zajedno 12 lopti.

Pred našičkim Nexeom u narednom susretu, onom petoga kola, nije nimalo lak posao, naime, 16. će rujna snage odmjeriti s mađarskim Veszpremom na njegovu terenu, dok će Meškov Brest zaigrati s momčadi PPD Zagreba 20. rujna u sklopu trećega kola.